Film Analizi Kursu

Tam 8 Ders, 24 Saat Sertifikalı Eğitim.
Filmi Sadece İzlemekle Yetinmeyip Ardındaki Büyülü Dünyaları Keşfetmek İstiyorsan Doğru Yerdesin!
Film Analizi Kursu Süresiz Destek Film Analizi Kursu 6 Kişilik Sınıflar Film Analizi Kursu Sertifikalı Eğitim Film Analizi Kursu Telafi Dersleri Film Analizi Kursu Sınırsız Etüt Film Analizi Kursu Oyun Odası Film Analizi Kursu Dinlenme Odası Film Analizi Kursu İzleme Odası Film Analizi Kursu Eleştiri Yazısı

Film Analizi Kursu Bilgileri

Film Analizi Kursu; film izlemeyi seven, izlediği filmlerden sonra saatlerce üzerine düşünen, hakkında konuşmak isteyen ve “sinefil” olarak kendini nitelendiren, film eleştirmenliği konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası film eleştirisi nasıl yazılır sorusuna cevap arayan ve izlediği filmlerde yeni dünyalar keşfetmek isteyen diyen herkes için uygundur.

‘SİNEFİLLİĞE’ GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FİLM ANALİZİ KURSU İLE ARALAYIN!


FİLM ANALİZİ KURSU PLANLANAN* BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın
Her Cuma
19.00-22.00
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın
Her Cumartesi
15.30-18.30
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

* Kurslarımızın başlangıç tarihleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Hızlı Erişim
SinePlus Akademi‘de Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden film okuma eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
  • A’dan Z’ye film eleştirisi nasıl yazılır konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
  • Dünya sinema tarihi ve yönetmenlerine çok daha yakından bakacak, filmlerin ardında kalan yeni dünyaları keşfedeceksiniz.
  • Sınıf içi çalışmalar ve izlemelerle filmi okumak için ihtiyacınız olan film okuma pratiğini yapacaksınız.
  • Kurs sırasında ve sonrasında yazmayı düşündüğünüz film eleştirisi yazısına danışmanlık alacaksınız.
  • Yazdığınız film eleştirileri eğitmenimiz tarafından değerlendirilerek Çeşitli Dergilerde yayımlanacak.
  • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite Varan Taksit İmkanlarıyla

9x126 TL

‘den başlayan Taksitlerle

%10 İndirimli Peşin Fiyatı: 900TL+KDV

VEYA

Error: Contact form not found.

Adres ve İletişim

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

Film Analizi

Banu Bozdemir

Film Eleştirmeni, Yazar

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, ‘Çevremi Seviyorum’ adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com’un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı.

Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

SIK SORULAN SORULAR

Film Analizi Kursu aldıktan sonra ne olacak?
İzlediğiniz filmlere çok daha farklı ve estetik açıdan bakabilecek, bir film eleştiri yazısı yazabilecek duruma geleceksiniz. Yazdığınız film analizi yazıları SinePlus Akademi tarafından çeşitli dergilere gönderilecek.
Film Analizi Kursu için yetenek veya tecrübe arıyor musunuz?
Hayır. Film Analizi kursuna film izlemeyi ve hakkında konuşmayı seven herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar
SinePlus Akademi’den alacağım 24 saat Film Analizi Kursu bana yeterli gelecek mi?
Bazı farklı bilgilerin aksine, SinePlus Akademi’den 24 saatlik teorik ve pratik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Doğal olarak bazı yerlerde verilen yüzlerce saat eğitime danışmanlık ve toplantılar dahil edilmektedir.
Film Analizi kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
Ü.K.T
Üretken Kişiler Topluluğu
SinePlus Concept, katılımcılarına gerçek bir prodüksiyon-post prodüksiyon deneyimi yaşatmak için çalışır. Concept öğrencileri, dilediği eğitimi dilediği zamanda ve dilediği kadar alır. Sadece kendinize özel bir sinema eğitimi almak için; SinePlus Concept’e gelin!

FİLM ANALİZİ KURSU DERS PROGRAMI

Film diline hâkim olmak film çekmenin, senaryo yazmanın ve film analizi yapabilmenin en önemli şartlarından biri. Bu atölyede, film dilinin temelleri ele alındıktan sonra, sinema estetiğinin nasıl bir evrim geçirdiği gösterilecektir. Sinema tarihinin mihenk taşı filmlerinden örneklerle, katılımcıların film analizi yapabilmesi için gerekli altyapıya kavuşması hedeflenmektedir. Alfred Hitchcock ve Nuri Bilge Ceylan sinemalarının ele alınacağı haftalarda ise auteur sinemaya dair derinlemesine analizler gerçekleştirilecektir. Atölyeyi tamamlayan katılımcıların film kültürüne dair temel bilgilere sahip olması amaçlanmaktadır.

1. Film Dilinde Temel Kavramlar ve Anlatı Yapısına Giriş: Örnek Filmler: Aşk (Amour, 2012), Benim Güzel Idaho’m (My Own Idaho, 1991), Beş Vakit (2006), Para Avcısı (The Wolf of Wall Street, 2013), Tout Va Bien (1972).

2. Anlatı Yapısı: Örnek Filmler: 400 Darbe (Les quatre cents coups, 1959), Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings, 2001-2003), Kara şövalye (The Dark Knight, 2008).

3. Mizansen : Mekan, kostüm, makyaj, oyunculuk. Örnek Filmler: Amerikan Güzeli (American Beauty, 1999), Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker, 2009), Siyah Kuğu (Black Swan, 2010), Siz Yaşayanlar (Du Levande, 2007).

4. Görüntü Yönetimi: Işık ve Renk. Örnek Filmler: Bitmeyen Balayı (Touch of Evil, 1958), Gattaca (1997), Kirazın Tadı (Ta’m e guilass, 1997), Muhteşem Güzellik (La Grande Bellezza, 2013), Vertigo (1958).

5. Kurgu ve Ses: Örnek Filmler: Ben Küba (Soy Cuba, 1964), Game of Thrones (3. Sezon 4. Bölüm), Haftasonu (Weekend, 2011), Kelebek ve Dalgıç (Le scaphandre et le papillion, 2007), Tokyo Hikayesi (Tokyo Monogatari, 1953)

6. Film Dilinin Evrimi: Örnek Filmler: 2001: Uzay Macerası (2001: A Space Odyssey, 1968), Cabaret (1968), Çocukluk (Boyhood, 2014), New York Çeteleri (Gans of New York, 2002), Vahşi Velde (The Wild Bunch, 1969)

7. Tür Sineması: Örnek Film: Yaratık (Alien, 1979)

8. Bir Yönetmen:Alfred Hitchcock

SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

[widgetkit id=”60″]

Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio D:1 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
0540 456 78 78 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2022 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.
Whatsapp'dan Ulaş
1
Bize Hemen Ulaşın?
Scan the code
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?