Film Analizi Kursu


Filmi Sadece İzlemekle Yetinmeyip Ardındaki Büyülü Dünyaları Keşfetmek İstiyorsan Çözüm Burada!
FİLM ANALİZİ KURSU PLANLANAN BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın

Her Salı-Perşembe
19.00-22.00
(6 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın

Her Cumartesi
14.30-17.30
(12 Hafta, Haftada 1 Gün)

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

Film Analizi Kursu Bilgileri

Film Analizi Kursu; tek hayali film analizi yapmak olan, film eleştirmenliği konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası film eleştirisi nasıl yazılır sorusuna cevap arayan ve izlediği filmlerde yeni dünyalar keşfetmek isteyen diyen herkes için uygundur.

FİLM OKUMAYA GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FİLM ANALİZİ KURSU İLE ARALAYIN!

SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden film okuma eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye film eleştirisi nasıl yazılır konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Dünya sinema tarihi ve yönetmenlerine çok daha yakından bakacak, filmlerin ardında kalan yeni dünyaları keşfedeceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalar ve izlemelerle filmi okumak için ihtiyacınız olan film okuma pratiğini yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında yazmayı düşündüğünüz film eleştirisi yazısına danışmanlık alacaksınız.
 • Yazdığınız film eleştirileri eğitmenimiz tarafından değerlendirilerek Altyazı Dergisi’nde yayımlanacak.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

9x143 TL

‘den başlayan Taksitlerle

Nakite İndirimli Fiyatı: 1180TL

bonus card film analizi kursu world card film analizi kursu  cardfinans film analizi kursu Kartlarına:

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 Taksit 403TL 1210TL
6 Taksit 205TL 1230TL

Nakite ve Diğer Kredi Kartlarına

Nakit/Havale Fiyatı: 1180TL
K.Kartı Tek Çekim Fiyatı 830TL
Nakite 3 Taksitli Fiyatı 1210TL

Online Mağazada Ödeme

 • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın

Esnek Ödeme Seçenekleri ve Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanıyla

VEYA

Ön Kayıt Formu

*Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

SinePlus Akademi'de Ayrıcalıklarınız

Film Analizi Kursu Süresiz Destek Film Analizi Kursu 6 Kişilik Sınıflar Film Analizi Kursu Sertifikalı Eğitim Film Analizi Kursu Telafi Dersleri Film Analizi Kursu İleri Seviye Kurslar Film Analizi Kursu Sınırsız Etüt Film Analizi Kursu Oyun Odası Film Analizi Kursu Dinlenme Odası Film Analizi Kursu İzleme Odası Film Analizi Kursu Eleştiri Yazısı
Film Analizi Kursu
Film Analizi Kursu
Film Analizi Kursu
Film Analizi Kursu
Film Analizi Kursu
 • Sık Sorulan Sorular

  Film Analizi Kursu
  • 1. Film Analizi Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  • İzlediğiniz filmlere çok daha farklı ve estetik açıdan bakabilecek, bir film eleştiri yazısı yazabilecek duruma geleceksiniz. Yazdığınız film analizi yazıları SinePlus Akademi tarafından Altyazı Dergisi’ne gönderilecek.
  • 2. Film Analizi Kursu için yetenek arıyor musunuz?
  • Hayır. Film Analizi kursuna film izlemeyi ve hakkında konuşmayı seven herkes katılabilir. Tabii ki var olan altyapınızın sizi bir adım öteye taşıyacağını da unutmayın.
  • 3. Film Analizi ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
  • Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde Film Analizi ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
  • 4. SinePlus Akademi’den alacağım Film Analizi bana yeterli gelecek mi?
  • Bizden aldığınız hem teorik hem de pratik Film Analizi eğitimi sonunda bir filmi rahatlıkla okuyabilir, birçok dergi ve blogta film analizi yazıları yazabilirsiniz.
  • 5. Film Analizi kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  • Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 6. Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  • Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
  • 7. Neden SinePlus Akademi’yi tercih etmeliyim?
  • 4 Yılda 900’den Fazla Gülen Yüz 6 Kişiden Oluşan Özel Sınıflar Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada Alanında Yüksek Deneyime Sahip Eğitmenler Eğitim Sonrası Proje ve Danışmanlık Desteği En Yeni Bilgilerle Sürekli Güncellenen Eğitimler
 • Ali Deniz Şensöz

  Eğitmenler

  Ali Deniz Şensöz

  1986 yılında İzmir’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi İşletme (Almanca) bölümünde lisan eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisans yaptı. 2007 yılında o zamanın sinema.com’u şimdinin filmlerim.com’unda sinema yazarlığına başladı. İki yıl düzenli olarak Bant Dergisi’nde sinema yazıları kaleme aldı. Kısa bir süre Milliyet’in Kültür-Sanat departmanında stajyer muhabir olarak çalıştı. 2011’de Rotterdam Film Festivali’nin Genç Sinema Yazarları atölyesine kabul edildi, yine aynı yıl Nisimasa’nın Cannes Film Festivali esnasında düzenlediği Genç Film Eleştirmenleri atölyesine seçildi. 2013’te !f İstanbul’un katalog editörlüğünü yaptı. Şu an 2008 yılında yazmaya başladığı Altyazı Dergisi’nde İdari Koordinatör olarak görev almakta. 2012’den beri ise derginin Yayın Kurulu’nda yer alıyor ve çeşitli mecralarda yazılar yazmaya devam ediyor.

  Twitter

 • Ders Programı

  Film Analizi Kursu

  Film diline hâkim olmak film çekmenin, senaryo yazmanın ve film analizi yapabilmenin en önemli şartlarından biri. Bu atölyede, film dilinin temelleri ele alındıktan sonra, sinema estetiğinin nasıl bir evrim geçirdiği gösterilecektir. Sinema tarihinin mihenk taşı filmlerinden örneklerle, katılımcıların film analizi yapabilmesi için gerekli altyapıya kavuşması hedeflenmektedir. Alfred Hitchcock ve Nuri Bilge Ceylan sinemalarının ele alınacağı haftalarda ise auteur sinemaya dair derinlemesine analizler gerçekleştirilecektir. Atölyeyi tamamlayan katılımcıların film kültürüne dair temel bilgilere sahip olması amaçlanmaktadır.

  1. Film Dilinde Temel Kavramlar ve Anlatı Yapısına Giriş: Örnek Filmler: Aşk (Amour, 2012), Benim Güzel Idaho’m (My Own Idaho, 1991), Beş Vakit (2006), Para Avcısı (The Wolf of Wall Street, 2013), Tout Va Bien (1972).

  2. Anlatı Yapısı: Örnek Filmler: 400 Darbe (Les quatre cents coups, 1959), Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings, 2001-2003), Kara şövalye (The Dark Knight, 2008).

  3. Mizansen : Mekan, kostüm, makyaj, oyunculuk. Örnek Filmler: Amerikan Güzeli (American Beauty, 1999), Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker, 2009), Siyah Kuğu (Black Swan, 2010), Siz Yaşayanlar (Du Levande, 2007).

  4. Görüntü Yönetimi: Işık ve Renk. Örnek Filmler: Bitmeyen Balayı (Touch of Evil, 1958), Gattaca (1997), Kirazın Tadı (Ta’m e guilass, 1997), Muhteşem Güzellik (La Grande Bellezza, 2013), Vertigo (1958).

  5. Kurgu ve Ses: Örnek Filmler: Ben Küba (Soy Cuba, 1964), Game of Thrones (3. Sezon 4. Bölüm), Haftasonu (Weekend, 2011), Kelebek ve Dalgıç (Le scaphandre et le papillion, 2007), Tokyo Hikayesi (Tokyo Monogatari, 1953)

  6. Film Dilinin Evrimi: Örnek Filmler: 2001: Uzay Macerası (2001: A Space Odyssey, 1968), Cabaret (1968), Çocukluk (Boyhood, 2014), New York Çeteleri (Gans of New York, 2002), Vahşi Velde (The Wild Bunch, 1969)

  7. Tür Sineması: Örnek Film: Yaratık (Alien, 1979)

  8. Bir Yönetmen:Alfred Hitchcock

  9. Yeni Dalga Örnek Film: Serseri Âşıklar (À bout de souffle, 1960)

  10. Feminist Sinemanın Dili Örnek Film: Küçük Papatyalar (Sedmikrásky, 1966)

  11. Âşkın Sinemanın Dili Örnek Film: Tokyo Hikâyesi (Tôkyô Monogatari, 1953)

  12. Bir Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

  --

  SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.
 • Plus Kurs - İleri Seviye

  Film Analizi Kursu

  "Film okumayı ve eleştiri yazısı yazmayı öğrendim, fakat daha iyi olmak istiyorum" diyorsanız ikinci seviye kurslarımız size göre! Daha fazla uygulama ile film analizinin uzmanı olmak isterseniz "Plus" Kurslarımıza devam edebilirsiniz.

  • Toplamda 8 ders, ders başı 3 saatten oluşur.
  • Derslerde belirli yönetmenlerin ve akımların örnek filmlerini izleyerek, daha detaylı ve derin film analizleri uygulanır.
  • Eğitim sonunda film eleştirmeni olmanız hedeflenir.
  • Ders notları, kurs sonunda katılımcıya teslim edilir. 
  • Kurs sonunda 2 film analizi metni yazmanız beklenirr.
  • Eğer eğitiminizi SinePlus Akademi'den almadıysanız ve ileri seviye kursumuza katılmak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 yı arayarak bize ulaşın.

Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2018 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.