Film Analizi Kursu

Tam 8 Ders, 24 Saat Sertifikalı Eğitim.
Filmi Sadece İzlemekle Yetinmeyip Ardındaki Büyülü Dünyaları Keşfetmek İstiyorsan Doğru Yerdesin!
Film Analizi Kursu Süresiz Destek Film Analizi Kursu 6 Kişilik Sınıflar Film Analizi Kursu Sertifikalı Eğitim Film Analizi Kursu Telafi Dersleri Film Analizi Kursu Sınırsız Etüt Film Analizi Kursu Oyun Odası Film Analizi Kursu Dinlenme Odası Film Analizi Kursu İzleme Odası Film Analizi Kursu Eleştiri Yazısı
film analizi kursu

Film Analizi Kursu Bilgileri

Film Analizi Kursu; film izlemeyi seven, izlediği filmlerden sonra saatlerce üzerine düşünen, hakkında konuşmak isteyen ve "sinefil" olarak kendini nitelendiren, film eleştirmenliği konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası film eleştirisi nasıl yazılır sorusuna cevap arayan ve izlediği filmlerde yeni dünyalar keşfetmek isteyen diyen herkes için uygundur.

'SİNEFİLLİĞE' GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FİLM ANALİZİ KURSU İLE ARALAYIN!


FİLM ANALİZİ KURSU PLANLANAN* BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

7 Aralık Cuma
Her Cuma
19.00-22.00
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

Hafta sonu Grubu

22 Aralık Cumartesi
Her Cumartesi
15.30-18.30
(8 Hafta, Haftada 1 Gün)

* Kurslarımızın başlangıç tarihleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Hızlı Erişim
SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden film okuma eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye film eleştirisi nasıl yazılır konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Dünya sinema tarihi ve yönetmenlerine çok daha yakından bakacak, filmlerin ardında kalan yeni dünyaları keşfedeceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalar ve izlemelerle filmi okumak için ihtiyacınız olan film okuma pratiğini yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında yazmayı düşündüğünüz film eleştirisi yazısına danışmanlık alacaksınız.
 • Yazdığınız film eleştirileri eğitmenimiz tarafından değerlendirilerek Çeşitli Dergilerde yayımlanacak.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

  9x126 TL

  ‘den başlayan Taksitlerle

  %10 İndirimli Peşin Fiyatı: 900 TL

  Akademi'de Ödeme Seçenekleri

  %10 İndirimli Nakit/Havale Fiyatı: 900TL
  K.Kartı Tek Çekim (Bonus ve World Kartlara 3-5 Taksitli) 990TL
  Nakite 3 Taksitli Fiyatı 990TL

  Online Mağazada Ödeme

  • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz kesin kayıt olma ücreti olan 100TL'yi, dilerseniz kurs ücretinin tamamını ödeyebilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın.

  NOTLAR: Tüm kurslarımızda özel sınıf uygulamamız olduğundan, sınıflarımızda yerinizi ayırtmanız için 100TL kesin kayıt ücreti alınır. Kursunuz başladığında bu tutar toplam tutardan düşülerek tahsil edilir.


  Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite Varan Taksit İmkanlarıyla:
  VEYA

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  Adres ve İletişim

  Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
  0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

  Film Analizi

  Banu Bozdemir

  Film Eleştirmeni, Yazar

  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı.

  Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

  Kişisel Web Sitesi

  SIK SORULAN SORULAR

  Film Analizi Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  İzlediğiniz filmlere çok daha farklı ve estetik açıdan bakabilecek, bir film eleştiri yazısı yazabilecek duruma geleceksiniz. Yazdığınız film analizi yazıları SinePlus Akademi tarafından çeşitli dergilere gönderilecek.
  Film Analizi Kursu için yetenek veya tecrübe arıyor musunuz?
  Hayır. Film Analizi kursuna film izlemeyi ve hakkında konuşmayı seven herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar
  SinePlus Akademi’den alacağım 24 saat Film Analizi Kursu bana yeterli gelecek mi?
  Bazı farklı bilgilerin aksine, SinePlus Akademi'den 24 saatlik teorik ve pratik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Doğal olarak bazı yerlerde verilen yüzlerce saat eğitime danışmanlık ve toplantılar dahil edilmektedir.
  Film Analizi kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
  Ü.K.T
  Üretken Kişiler Topluluğu
  SinePlus Concept, katılımcılarına gerçek bir prodüksiyon-post prodüksiyon deneyimi yaşatmak için çalışır. Concept öğrencileri, dilediği eğitimi dilediği zamanda ve dilediği kadar alır. Sadece kendinize özel bir sinema eğitimi almak için; SinePlus Concept’e gelin!

  FİLM ANALİZİ KURSU DERS PROGRAMI

  Film diline hâkim olmak film çekmenin, senaryo yazmanın ve film analizi yapabilmenin en önemli şartlarından biri. Bu atölyede, film dilinin temelleri ele alındıktan sonra, sinema estetiğinin nasıl bir evrim geçirdiği gösterilecektir. Sinema tarihinin mihenk taşı filmlerinden örneklerle, katılımcıların film analizi yapabilmesi için gerekli altyapıya kavuşması hedeflenmektedir. Alfred Hitchcock ve Nuri Bilge Ceylan sinemalarının ele alınacağı haftalarda ise auteur sinemaya dair derinlemesine analizler gerçekleştirilecektir. Atölyeyi tamamlayan katılımcıların film kültürüne dair temel bilgilere sahip olması amaçlanmaktadır.

  1. Film Dilinde Temel Kavramlar ve Anlatı Yapısına Giriş: Örnek Filmler: Aşk (Amour, 2012), Benim Güzel Idaho’m (My Own Idaho, 1991), Beş Vakit (2006), Para Avcısı (The Wolf of Wall Street, 2013), Tout Va Bien (1972).

  2. Anlatı Yapısı: Örnek Filmler: 400 Darbe (Les quatre cents coups, 1959), Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings, 2001-2003), Kara şövalye (The Dark Knight, 2008).

  3. Mizansen : Mekan, kostüm, makyaj, oyunculuk. Örnek Filmler: Amerikan Güzeli (American Beauty, 1999), Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker, 2009), Siyah Kuğu (Black Swan, 2010), Siz Yaşayanlar (Du Levande, 2007).

  4. Görüntü Yönetimi: Işık ve Renk. Örnek Filmler: Bitmeyen Balayı (Touch of Evil, 1958), Gattaca (1997), Kirazın Tadı (Ta’m e guilass, 1997), Muhteşem Güzellik (La Grande Bellezza, 2013), Vertigo (1958).

  5. Kurgu ve Ses: Örnek Filmler: Ben Küba (Soy Cuba, 1964), Game of Thrones (3. Sezon 4. Bölüm), Haftasonu (Weekend, 2011), Kelebek ve Dalgıç (Le scaphandre et le papillion, 2007), Tokyo Hikayesi (Tokyo Monogatari, 1953)

  6. Film Dilinin Evrimi: Örnek Filmler: 2001: Uzay Macerası (2001: A Space Odyssey, 1968), Cabaret (1968), Çocukluk (Boyhood, 2014), New York Çeteleri (Gans of New York, 2002), Vahşi Velde (The Wild Bunch, 1969)

  7. Tür Sineması: Örnek Film: Yaratık (Alien, 1979)

  8. Bir Yönetmen:Alfred Hitchcock

  --

  SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

  • SinePlus Akademi’ye gelmeden önce birkaç kısa film denemem olmuştu. Fakat hem teknik yetersizliklerden hem de bilgi ve tecrübe eksikliğinden tatmin edici sonuca ulaşamamıştım. SinePlus Akademi’nin bana en büyük katkısı, senaryodan set planlamasına, kurgudan montaja kadar filmin her aşamasının bir bütün olduğunu göstermesi oldu. Senaryo yazarken kurguyu, oyuncu seçimi yaparken uygun mekan ve atmosferi kafamda canlandırabilmeyi öğrendim. Ortaya çıkan son filmim olan “Calvino”ya her açıdan büyük destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum.

   Hüseyin Saylan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • Senaryo üzerine internetten ve kitaplardan yaptığım okumaların bir faydasını göremediğim için SinePlus Akademi’de Senaryo Yazarlığı kursu almaya karar verdim. Çok keyifli geçen 8 hafta sonrasında sadece senaryo yazımını öğrenmekle kalmadım, hocamızın kurduğu senaryo yazım gruplarına da dahil olarak profesyonel senaryo yazarlığı konusunda ilk adımlarımı da atmış oldum. Şu an BluTv’de yayınlanan “Çalınmış Hayatlar” dizisinin senaryo ekibinde yer alıyorum.

   Alper Onur Karagöz
   Senaryo Yazarlığı

  • Sinema TV öğrencisi olarak derslerime katkısı olur düşüncesiyle katıldığım Film Yapım ve Yönetmenlik kursu sayesinde okulda görmediğim teorik bilgiyi hiç yapmadığım kadar pratik çalışmalarla birleştirdim. Kurs bittiğinde SinePlus Akademi’nin de desteğiyle festivallerde gösterilen ve birçok ödül alan ilk kısa filmim olan “Toprak” ın yönetmenliğini yaptım.

   Anıl Güldoğan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • İzlediğim filmlerin arkasında çok farklı dünyaların olduğunu, onları keşfedebilmek için sadece farklı gözlerle bakmamız gerektiğini SinePlus Akademi Film Analizi kursları sayesinde öğrendim. Aldığım 3 kur sonunda artık çok farklı gözlerle film izliyor, yorumlayıp blog sayfamda sevdiklerimle paylaşıyorum.

   Hale Varlık
   Film Analizi

  • Kursa katılmadan önce öğrenmekte tedirginlik yaşadığım After Effects programını, SinePlus Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinin gayretleri sonucunda öğrendim ve sertifika almaya hak kazandım. Uzun süre birçok kurs araştırdım ama eğitimimi SinePlus Akademi’de alarak doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

   Bestami Şahin
   After Effects

  • 6 kişilik özel sınıflarında son teknoloji bilgisayarlarla verilen SinePlus Akademi Kurgu kursunu tamamladım. Bana kurs dışındaki günlerde de çalışabilmem için sınıflarını açtılar ve ihtiyacım olan pratiği bu sayede yapabildim. Kurstan sonra freelance işler alıp yapabilecek seviyeye geldim. Şu an özel bir şirkette kurgu operatörü olarak çalışmaktayım.

   Songül Doğu Yılmaz
   Kurgu / Montaj

   Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2018 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.