senaryo kursu
sineplus concept

SENARYO KURSU

Tam 10 Ders, Üstelik Dilersen İleri Seviye Kurs ile Yapımcılara Sunum! Hayalini Kurduğun Büyülü Dünyaları Gerçekleştirmeye Hazır mısın?
Senaryo Kursu Süresiz Destek Senaryo Kursu 6 Kişilik Sınıflar Senaryo Kursu Sertifikalı Eğitim Senaryo Kursu Telafi Dersleri Senaryo Kursu Senaryo Yazım Desteği Senaryo Kursu Sektöre Sunum Senaryo Kursu Senaryo Özel Ders Senaryo Kursu Oyun Odası Senaryo Kursu Dinlenme Odası Senaryo Kursu İzleme Odası

Senaryo Kursu Bilgileri

Senaryo Kursu; tek hayali film ya da dizi senaryosu yazmak, senaryo yazımı konusunda kendini geliştirmek, kısacası senaryo nasıl yazılır sorusuna cevap arayan ve senarist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

SENARİSTLİĞE GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ SENARYO KURSU İLE ARALAYIN!


SENARYO KURSU PLANLANAN BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

16 Temmuz Pazartesi

Her Pazartesi-Çarşamba
19.00-22.00
(5 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

14 Temmuz Cumartesi

Her Cumartesi
15.30-18.30
(10 Hafta, Haftada 1 Gün)

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden senaryo eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A'dan Z'ye senaryo nasıl yazılır konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla senarist olmak için ihtiyacınız olan senaryo yazımı pratiğini yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında yazmayı düşündüğünüz senaryoya danışmanlık alacaksınız.
 • Yazdığınız uzun metraj ya da dizi senaryoları yapımcı ve kanallara sunulacak.
 • Yetenekliyseniz eğitmenlerimizin kurduğu senaryo ekiplerine dahil olacak, profesyonel dünyaya ilk adımınızı atacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

9x167₺

‘den başlayan Taksitlerle

İndirimli Peşin Fiyatı: 1350₺

BONUS, WORLD ve CARDFİNANS Kartlarına:

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 Taksit 466₺ 1400₺
3+2 Taksit 280₺ 1400₺

Nakite ve Diğer Kredi Kartlarına

Nakit/Havale Fiyatı: 1350₺
K.Kartı Tek Çekim Fiyatı 1400₺
Nakite 3 Taksitli Fiyatı 1400₺

Online Mağazada Ödeme

 • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz kesin kayıt olma ücreti olan 100₺'yi, dilerseniz kurs ücretinin tamamını ödeyebilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın.

NOTLAR: Tüm kurslarımızda özel sınıf uygulamamız olduğundan, sınıflarımızda yerinizi ayırtmanız için 100₺ kesin kayıt ücreti alınır. Kursunuz başladığında bu tutar toplam tutardan düşülerek tahsil edilir.

Esnek Ödeme Seçenekleri ve Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanıyla

VEYA

Ön Kayıt Formu

*Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

Senaryo Kursu
Senaryo Kursu
Senaryo Kursu
Senaryo Kursu
Senaryo Kursu
 • Sık Sorulan Sorular

  Senaryo Kursu
  • 1. Senaryo Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  • Yetenekliyseniz senaryo eğitmenlerimizin kurduğu senaryo yazım gruplarına dahil olacak profesyonel dünyaya büyük bir adım atmış olacaksınız. Ayrıca eğitmenlerimiz tarafından danışmanlık alarak bitirdiğiniz senaryolar yapımcılar ve televizyon kanallarına sunulacak.
  • 2. Senaryo Kursu için yetenek arıyor musunuz?
  • Hayır. Senaryo kursumuza hayal etmeyi seven, cebinde bir hikayesi olan herkes katılabilir. Tabii ki var olan yeteneğinizin sizi bir adım öteye taşıyacağını da unutmayın.
  • 3. Senaryo yazımı ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
  • Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde senaryo yazımı ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
  • 4. Senaryo Kursu almadan senaryo yazamaz mıyım?
  • Evet yazabilirsiniz. Ama sektörde yazılan senaryoların %95’inin senaryo dramaturgisine uygun olmadığı için yapımcılar tarafından kabul edilmediği de bir gerçek. Senaryo kursu almanız durumunda %5’lik dilim içerisine gireceksiniz.
  • 5. SinePlus Akademi’den alacağım Senaryo Kursu bana yeterli gelecek mi?
  • Bizden aldığınız hem teorik hem de pratik senaryo eğitimi sonunda kendi senaryonuzu yazabilir, yapımcılara veya televizyon kanallarına sunabilir seviyeye geleceksiniz.
  • 6. Senaryo Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  • Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 7. Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  • Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
  • 8. Neden SinePlus Akademi’yi tercih etmeliyim?
  • 4 Yılda 900’den Fazla Gülen Yüz 6 Kişiden Oluşan Özel Sınıflar Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada Alanında Yüksek Deneyime Sahip Eğitmenler Eğitim Sonrası Proje ve Danışmanlık Desteği En Yeni Bilgilerle Sürekli Güncellenen Eğitimler
 • Koray Yeltekin

  Eğitmenler

  Koray Yeltekin

  Koray Yeltekin, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Ekonomi üzerine, yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık alanında tamamladıktan sonra ilgi duyduğu sinema sektörüne dahil olmuştur. 2011-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Senaryo eğitmenliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş ve 2012-2013 yıllarında  SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Kanıt Dizisi’nde senaryo ekibinde yer almış olan Koray Yeltekin ayrıca 2012 yılında Anatolian Film Festivali’nde senaryo dalında jüri üyeliği yapmıştır.

  Şu an SinePlus Akademi‘de ve SinePlus Kurgu Film İşlerinde kurucu ortak, yapımcı, senarist ve eğitmen olarak çalışmaya devam etmekte olup BluTv'de yayınlanan Çalınmış Hayatlar Dizisi'nde senarist olarak görev yapmaktadır.

  Kişisel Web Sitesi:korayyeltekin.com

 • Ders Programı

  Senaryo Kursu

  1. İlk Adım: Senaryo nedir? Senaryonun kullanım alanları, senaryo yazımının özellikleri, senaryo yazarken dikkat edilecek belli başlı hususlar, altın kurallar. Seyirci kavramı. Senaristin özellikleri. Senaryo Mesleği.
  2. Senaryo Yazım Aşamaları: Sinopsis, film öyküsü ve tretman oluşturulması, karşılaşılan güçlükler ve aşmanın yolları, sınıf içi örnek sinopsis çalışması.
  3. Sahne Yazımı ve Temel Özellikleri: Sahne ve Sekans ayrımı, sahnenin işlevi, katmanlı ve katmansız sahneler, sahnelerin sürekliliği, iç yapısı, sahnelerde merak edilen unsurların kullanımı, sahne atmosferi ve bakış açısı, sahne geçişleri, konu hakkında örnek film izleme ve analizleri.
  4. Karakter Yaratmak: Karakterin önemi ve niteliği, etkin karakterlerin işlevsel bir yapıya kavuşturulmasında belli başlı yöntem ve kurallar, kişilik duygusu, karakterin inanılır olması, karakter davranışları, karakterin bilinmeyen yönleri, karakter motivasyonu, klişe karakter sorunları, çekici ve eşsiz karakter yaratmak, karakterin gelişimi ve değişimi, karakter ve değer yargıları çalışmaları, tip ve karakter ayrımı, üç boyutlu karakter analizi.
  5. Öyküleme: Tema seçimi, öykü anlatımı ve türleri, öyküleme teknikleri.
  6. Klasik Yapı ve Yapının Öğeleri: Senaryoda serim, düğüm ve çözüm bölümleri, dramatik yapımın unsurları -çatışma, doruk noktası, zorunlu sahne- sinemada temel kurgular, konu hakkında örnek film izleme ve analizleri.
  7. Alternatif Yapı Modelleri: Farklı kurgulu senaryolar. Tek zamanlı öyküler, tekrarlı öyküler, tümevarım, tümdengelim, sarkık kurgu.
  8. Senaryoda Diyalog, Doğal Sesler, Efekt ve Müzik: Sesin önemi ve sorunları, diyalog ve işlevleri, sahneyle ilişkisi, karaktere özgü diyalog yapıları oluşturma, son repliklerin yeri ve önemi, doğal ses ve efektler, müzik ve işlevi.
  9. Uyarlama Senaryo Yazımı: Tüm hatlarıyla roman ve hikaye uyarları nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Sınıf içi örnek bir uyarlama çalışması.
  10. Kısa Film ve Dizi Senaryosu Yazımı: Tüm aşamalarıyla bir kısa film ve dizi senaryoları nasıl yazılır? Farklılıkları nelerdir? Sınıf içi örnek bir kısa film senaryosu çalışması.
  -- SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

 • SinePlus Concept

  Senaryo Kursu

  "Senaryo yazmayı öğrendim, fakat daha iyi olmak istiyorum" diyorsanız ikinci seviye kurslarımız size göre! Daha fazla uygulama ve senaryo gruplarına katılma fırsatı ile "Plus" Kurslarımıza devam edebilirsiniz.

  • Toplamda 4 ders, ders başı 3 saatten oluşur.
  • Derslerde, karakter oluşturma, bir karakterin yolculuğu, etkin diyalog oluşturma ve ileri düzey senaryo çalışmaları yapılır.
  • Dizi senaryosu veya uzun metraj film senaryosu yazmak gibi farklı alanlara ayrılmanız sağlanır.
  • Yapımcılara senaryo sunma ve senaryo destekleri hakkında bilgiler verilir. 
  • Kursun sonunda her katılımcıdan bir uzun metraj/dizi tretmanı yazması beklenir.
  • Plus senaryo yazarlığı kursunu bitiren bir öğrenci senarist unvanıyla çalışmaya başlayabilir, profesyonel senaryo gruplarına dahil olabilir.
  • Eğer eğitiminizi SinePlus Akademi'den almadıysanız ve ileri seviye kursumuza katılmak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 yı arayarak bize ulaşın.

 • Özel Ders Seçeneği

  Senaryo Kursu

  Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

  • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
  • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
  • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

  Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com'dan bize ulaşın.

ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

 • SinePlus Akademi’ye gelmeden önce birkaç kısa film denemem olmuştu. Fakat hem teknik yetersizliklerden hem de bilgi ve tecrübe eksikliğinden tatmin edici sonuca ulaşamamıştım. SinePlus Akademi’nin bana en büyük katkısı, senaryodan set planlamasına, kurgudan montaja kadar filmin her aşamasının bir bütün olduğunu göstermesi oldu. Senaryo yazarken kurguyu, oyuncu seçimi yaparken uygun mekan ve atmosferi kafamda canlandırabilmeyi öğrendim. Ortaya çıkan son filmim olan “Calvino”ya her açıdan büyük destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum.

  Hüseyin Saylan
  Film Yapım ve Yönetmenlik

 • Senaryo üzerine internetten ve kitaplardan yaptığım okumaların bir faydasını göremediğim için SinePlus Akademi’de Senaryo Yazarlığı kursu almaya karar verdim. Çok keyifli geçen 8 hafta sonrasında sadece senaryo yazımını öğrenmekle kalmadım, hocamızın kurduğu senaryo yazım gruplarına da dahil olarak profesyonel senaryo yazarlığı konusunda ilk adımlarımı da atmış oldum. Şu an BluTv’de yayınlanan “Çalınmış Hayatlar” dizisinin senaryo ekibinde yer alıyorum.

  Alper Onur Karagöz
  Senaryo Yazarlığı

 • Sinema TV öğrencisi olarak derslerime katkısı olur düşüncesiyle katıldığım Film Yapım ve Yönetmenlik kursu sayesinde okulda görmediğim teorik bilgiyi hiç yapmadığım kadar pratik çalışmalarla birleştirdim. Kurs bittiğinde SinePlus Akademi’nin de desteğiyle festivallerde gösterilen ve birçok ödül alan ilk kısa filmim olan “Toprak” ın yönetmenliğini yaptım.

  Anıl Güldoğan
  Film Yapım ve Yönetmenlik

 • İzlediğim filmlerin arkasında çok farklı dünyaların olduğunu, onları keşfedebilmek için sadece farklı gözlerle bakmamız gerektiğini SinePlus Akademi Film Analizi kursları sayesinde öğrendim. Aldığım 3 kur sonunda artık çok farklı gözlerle film izliyor, yorumlayıp blog sayfamda sevdiklerimle paylaşıyorum.

  Hale Varlık
  Film Analizi

 • Kursa katılmadan önce öğrenmekte tedirginlik yaşadığım After Effects programını, SinePlus Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinin gayretleri sonucunda öğrendim ve sertifika almaya hak kazandım. Uzun süre birçok kurs araştırdım ama eğitimimi SinePlus Akademi’de alarak doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

  Bestami Şahin
  After Effects

 • 6 kişilik özel sınıflarında son teknoloji bilgisayarlarla verilen SinePlus Akademi Kurgu kursunu tamamladım. Bana kurs dışındaki günlerde de çalışabilmem için sınıflarını açtılar ve ihtiyacım olan pratiği bu sayede yapabildim. Kurstan sonra freelance işler alıp yapabilecek seviyeye geldim. Şu an özel bir şirkette kurgu operatörü olarak çalışmaktayım.

  Songül Doğu Yılmaz
  Kurgu / Montaj

  Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
  0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

  Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
  Her Hakkı Saklıdır © 2018 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.