Senaryo Kursu

Senaryo
Kursu

Türkiye’de ilk, kişiye özel eğitimle, uygun fiyatlarla, kendi senaryona danışmanlık alarak senaryo yazmayı öğren!

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Senaryo Kursu; tek hayali film ya da dizi senaryosu yazmak, senaryo yazımı konusunda kendini geliştirmek, kısacası senaryo nasıl yazılır sorusuna cevap arayan ve senarist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

Özel ders olarak yapılan bu kursta, katılımcıları eşsiz bir deneyim bekliyor. Senaryo yazmaya çalışırken tıkandığınız herhangi bir yer için destek alacaksınız, sorunlarınızı bu şekilde çözebileceksiniz.

Neden Senaryo Özel Dersi?

Kişiye özel eğitim ile öğrenme garantisi; SinePlus Akademi’de…
BU EĞİTİM ONLİNE OLARAK DA VERİLİYOR!

Esnek Ders Saatleri

Size özel ders programı ile
ister 4 saat ister 16 saat eğitim alın.

Merak Ettiğini Öğren

İlginiz olan konuda daha fazla pratik yapın,
anlamadığınız konuyu tekrar edin.

Rahatça Öde

Aldığınız ders saatlerini ödeyin
Çeşitli ödeme seçeneklerini danışın.

Senaryo Yazarlığı
Kursu Hakkında

SinePlus Akademi‘de Senaryo Yazarlığı eğitimi alarak neler kazanacaksınız?

Öğreneceksiniz

A’dan Z’ye senaryo nasıl yazılır konusunda tüm bilgileri interaktif olarak öğreneceksiniz.

Rahatça

İstediğiniz zaman, size özel ders saatleri ile esnek eğitim alabileceksiniz.

Gerçek Projeler

Senaryo yazarlığı uzun bir yol, ama gerçek projeler üzerinden yapılacak ödev ve uygulamalar bu yolu daha da kısaltacaktır.

Destek, Gerçekten

Kurs sırasında ve sonrasında danışmanlık alacaksınız.

Eğitim Bitmez

Projelerimizle pratik/staj yapma imkanınız olacak.

Sertifika

Alacağınız başarı sertifikaları sayesinde sektöre giriş yapmanız daha kolay olacak.

Gelin Tanışalım
Hatta Hemen Başlayalım!

Kafamda Bazı Sorular Var

BENİM ÖZEL SORULARIM VAR

Ortalama ders saati ve anlatılacak konular kişiye özel belirleniyor.

Dilerseniz online olarak da bu eğitimi alabilirsiniz.

Tüm eğitim materyalleri tarafımızdan sağlanıyor.

Başka şeyler danışmak veya tanışmak için bize ulaşın.

Ödeme İşini Nasıl Yapalım?

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT SEÇENEĞİ!

Eğitimimizi 14 saat alırsanız 2 saat; 16 saat alırsanız tam 4 saat bizden hediye!

Üstelik online ödeme ile 3 taksite vade farksız toplam 9 takside kadar ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz kredi kartı ile güvenli online ödeme yapabilirsiniz, dilerseniz indirimli olarak havale veya nakit ödeyebilirsiniz.

Eğitmen

Hakan Hücum

Senarist, Yönetmen

1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Senaryo kursu neden özel ders?
Pandemi ve sonrası dönemde, kişilerin eğitim ihtiyaçları giderek değişiyor. Verimli eğitim için kişiye özel ders yapmak, programı daha kısa sürede ve daha özenle öğrenmeyi sağlıyor.
Senaryo Kursu aldıktan sonra ne olacak?
Dilerseniz senaryo eğitmenlerimizin kurduğu senaryo yazım gruplarına dahil olacak profesyonel dünyaya büyük bir adım atmış olacaksınız. Ayrıca eğitmenlerimiz tarafından danışmanlık alarak bitirdiğiniz senaryolar yapımcılar ve televizyon kanallarına sunulacak.
Senaryo Kursu için yetenek veya tecrübe arıyor musunuz?
Hayır. Senaryo kursumuza hayal etmeyi seven, cebinde bir hikayesi olan veya olmayan herkes katılabilir. Dersler kişiye özeldir.
Özel ders pahalı değil mi?
Değil. SinePlus Akademi’de özel eğitimlerimiz kişinin ihtiyacına göre 4-16 saat arasında yapılandırılır. Herhangi bir kurs ücretiyle aynı ücrete özel eğitim almış olursunuz.
Senaryo Kursu almadan senaryo yazamaz mıyım?
Evet yazabilirsiniz. Ama sektörde yazılan senaryoların %95’inin senaryo dramaturjisine ve yazım kurallarına uygun olmadığı için yapımcılar tarafından kabul edilmediği de bir gerçek. Senaryo kursu almanız durumunda %5’lik dilim içerisine gireceksiniz.
Senaryo Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Evet. Kursunuz bittiğinde “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

Senaryo Yazarlığı Kursu
Örnek Ders Programı

1. İlk Adım: Senaryo nedir? Senaryonun kullanım alanları, senaryo yazımının özellikleri, senaryo yazarken dikkat edilecek belli başlı hususlar, altın kurallar. Seyirci kavramı. Senaristin özellikleri. Senaryo Mesleği.
2. Senaryo Yazım Aşamaları: Sinopsis, film öyküsü ve tretman oluşturulması, karşılaşılan güçlükler ve aşmanın yolları, sınıf içi örnek sinopsis çalışması.
3. Sahne Yazımı ve Temel Özellikleri: Sahne ve Sekans ayrımı, sahnenin işlevi, katmanlı ve katmansız sahneler, sahnelerin sürekliliği, iç yapısı, sahnelerde merak edilen unsurların kullanımı, sahne atmosferi ve bakış açısı, sahne geçişleri, konu hakkında örnek film izleme ve analizleri.
4. Karakter Yaratmak: Karakterin önemi ve niteliği, etkin karakterlerin işlevsel bir yapıya kavuşturulmasında belli başlı yöntem ve kurallar, kişilik duygusu, karakterin inanılır olması, karakter davranışları, karakterin bilinmeyen yönleri, karakter motivasyonu, klişe karakter sorunları, çekici ve eşsiz karakter yaratmak, karakterin gelişimi ve değişimi, karakter ve değer yargıları çalışmaları, tip ve karakter ayrımı, üç boyutlu karakter analizi.
5. Öyküleme: Tema seçimi, öykü anlatımı ve türleri, öyküleme teknikleri.
6. Klasik Yapı ve Yapının Öğeleri: Senaryoda serim, düğüm ve çözüm bölümleri, dramatik yapımın unsurları -çatışma, doruk noktası, zorunlu sahne- sinemada temel kurgular, konu hakkında örnek film izleme ve analizleri.
7. Alternatif Yapı Modelleri: Farklı kurgulu senaryolar. Tek zamanlı öyküler, tekrarlı öyküler, tümevarım, tümdengelim, sarkık kurgu.
8. Senaryoda Diyalog, Doğal Sesler, Efekt ve Müzik: Sesin önemi ve sorunları, diyalog ve işlevleri, sahneyle ilişkisi, karaktere özgü diyalog yapıları oluşturma, son repliklerin yeri ve önemi, doğal ses ve efektler, müzik ve işlevi.
9. Uyarlama Senaryo Yazımı: Tüm hatlarıyla roman ve hikaye uyarları nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Sınıf içi örnek bir uyarlama çalışması.
10. Kısa Film ve Dizi Senaryosu Yazımı: Tüm aşamalarıyla bir kısa film ve dizi senaryoları nasıl yazılır? Farklılıkları nelerdir? Sınıf içi örnek bir kısa film senaryosu çalışması.
SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu

Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio D:1 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
0540 456 78 78 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2022 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.
Whatsapp'dan Ulaş
1
Bize Hemen Ulaşın?
Scan the code
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?