DaVinci Resolve Kursu

Edius
Kurgu Kursu

Türkiye’de ilk, kişiye özel eğitimle, uygun fiyatlarla, profesyonel kurgu laboratuarında eğitim! Sektörde Kullanılan Bu Yazılımı Öğrenme Amacın Ne Olursa Olsun, En İyisinden Olsun!

Edius Kurgu Atölyesi

Edius Kurgu Kursu; görüntüleri düzenlemek, kurgu yapmak isteyen, kurgu montaj programları konusunda kendini geliştirmek isteyen, kurgu montajı meslek olarak yapmak veya sosyal medyaya, youtube gibi mecralara videolarını efektlerle, seslerle, daha profesyonel olarak yüklemek isteyen; kısacası montaj nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve kurgucu olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

Özel ders olarak yapılan bu kursta, katılımcıları eşsiz bir deneyim bekliyor. Profesyonel kurgu laboratuarında, birebir ve etkili eğitim alıyorsunuz. Eğitim boyunca kurgu teorileri ve kurgu çeşitlerini anlattıktan sonra, drama kurgusu ve efektli kurgu çeşitlerinden ses kurgusuna, video renklendirmeden tanıtım kliplerine kadar farklı çeşitlerde kurguları uygulayıp, programın arayüzüne hakim olacaksınız.

Neden Edius Özel Dersi?

Kişiye özel eğitim ile öğrenme garantisi; SinePlus Akademi’de…
BU EĞİTİM ONLİNE OLARAK DA VERİLİYOR!

Esnek Ders Saatleri

Size özel ders programı ile
ister 4 saat ister 16 saat eğitim alın.

Merak Ettiğini Öğren

İlginiz olan konuda daha fazla pratik yapın,
anlamadığınız konuyu tekrar edin.

Rahatça Öde

Aldığınız ders saatlerini ödeyin
Çeşitli ödeme seçeneklerini danışın.

Edius
Kurgu Kursu Hakkında

SinePlus Akademi‘de Edius eğitimi alarak neler kazanacaksınız?

Öğreneceksiniz

A’dan Z’ye kurgu-montaj nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri Adobe Premiere son sürüm programında öğreneceksiniz.

Rahatça

İstediğiniz zaman, size özel ders saatleri ile esnek eğitim alabileceksiniz.

Gerçek Projeler

Eğitim almak istediğiniz alanda daha önce çekilmiş profesyonel çekimleri kurgulayarak müthiş bir tecrübe yaşayacaksınız.

Destek, Gerçekten

Kurs sırasında ve sonrasında danışmanlık alacaksınız.

Eğitim Bitmez

Post & Prodüksiyon projelerimizle pratik/staj yapma imkanınız olacak.

Sertifika

Alacağınız başarı sertifikaları sayesinde sektöre giriş yapmanız daha kolay olacak.

Gelin Tanışalım
Hatta Hemen Başlayalım!

Kafamda Bazı Sorular Var

BENİM ÖZEL SORULARIM VAR

Ortalama ders saati ve anlatılacak konular kişiye özel belirleniyor.

Dilerseniz online olarak da bu eğitimi alabilirsiniz.

Tüm eğitim materyalleri tarafımızdan sağlanıyor.

Başka şeyler danışmak veya tanışmak için bize ulaşın.

Ödeme İşini Nasıl Yapalım?

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT SEÇENEĞİ!

Eğitimimizi 14 saat alırsanız 2 saat; 16 saat alırsanız tam 4 saat bizden hediye!

Üstelik online ödeme ile 3 taksite vade farksız toplam 9 takside kadar ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz kredi kartı ile güvenli online ödeme yapabilirsiniz, dilerseniz indirimli olarak havale veya nakit ödeyebilirsiniz.

Eğitmen

Hakan Hücum

Kurgucu, Colorist

1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Edius Kursu neden özel ders?
Pandemi ve sonrası dönemde, kişilerin eğitim ihtiyaçları giderek değişiyor. Verimli eğitim için kişiye özel ders yapmak, programı daha kısa sürede ve daha özenle öğrenmeyi sağlıyor.
Özel ders çok pahalı değil mi?
Değil. SinePlus Akademi’de özel eğitimlerimiz kişinin ihtiyacına göre 4-16 saat arasında yapılandırılır. Herhangi bir kurs ücretiyle aynı ücrete özel eğitim almış olursunuz.
Edius Kurgu Kursu aldıktan sonra ne olacak?
Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında kurgucu olarak işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi ve tanıtım filmleri kurgulayabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz SinePlus Post Prodüksiyon’da staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.
Edius Kurgu Kursu için yetenek arıyor musunuz?
Hayır. Kurgu kursuna herhangi bir proje için kurgu/montaj yapmak isteyen herkes katılabilir.
Kurs sonunda sertifika veriyor musunuz?
Evet. Kurslarımızı bitirdiğinizde “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

Edius Kurgu Kursu
Örnek Ders Programı

1. Kurguya Giriş ve Devamlılık Kurgusu: Kurgu nedir? Kurgu tarihine giriş, Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Plan, sahne ve sekans nedir? Plan ölçekleri ve hissettirdikleri. Kurgu çeşitleri. Kurgu programları hakkında genel bilgi. Devamlılık kurgusuna giriş ve uygulama.

2. Ritmik Kurgu: Film ve videoda temel teknik kavramlar. TV, sinema, bilgisayarda görüntü nasıl oluşur? Sayısal görüntüyü oluşturan temel öğeler. Fotoğraflar ve müzik ile ritmik kurgu çalışması.

3. Efektlerin Kullanımı: Kesme çeşitleri ve kullanım alanları, Edius’da geçiş efektleri ve özellikleri. Edius’da video edeftleri ve özellikleri.

4. Anahtar Kare Uygulamaları: Temel video efektleri -Motion, Opacity- Efektleri hareketlendirmek. Fotoğraflarla anahtar kare uygulamaları

5. Renk Düzenleme ve Hız: Işık ve renk teorisi, kamerada renk oluşumu ve kurguda yapılması gerekenler. Renk düzenlemede temel ve ileri kavramlar. Fotoğraf ve videolarla uygulamalar. Videoda hız kavramı ve Edius’da hızlandırma/yavaşlatma

6. Temel Sahne Kurgusu: Planları birleştirmek. Ayrıntı ve arka planlar ile çözümler. Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar. Edius’da yazı teknikleri. Durağan bir kare çıkarmak ve yaratıcı uygulamalar. Bir sahnenin kurgulanıp yazı, renk, efekt ve müzik uygulanması ile tamamlanması.

7. Ses Kurgusu: Sinemada ses kullanımı ve sesin önemi. Ses efektleri, foleyler ve kullanımları. Ses miksajının temelleri ve Edius’da ses bandı. Ses temizleme, ses efekti verme, equalizer kullanmak

8. Kurgucu Olmak ve Export: İki kişilik çekimler ile aks kuralı. Edius’da kaybolmadan çalışabilmek, dosyalama yapmak ve bazı ince detaylar. Edius’da sequence mantığı. Bir diyalog sahnesinin tüm unsurlarıyla kurgulanması. Codecler, render almak. Tüm çalışmaların çıktılarının alınması -export-

9. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

10. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.
  • After Effects Kursu After Effects Kursu
  • After Effects Kursu After Effects Kursu
  • After Effects Kursu After Effects Kursu
  • After Effects Kursu After Effects Kursu
  • After Effects Kursu After Effects Kursu

Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio D:1 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
0540 456 78 78 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2022 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.
Whatsapp'dan Ulaş
1
Bize Hemen Ulaşın?
Scan the code
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?