Final Cut Kurgu Kursu

Tam 10 Ders, 30 Saat Sertifikalı Eğitim. Dilersen Özel Ders! ve Özel Bilgisayar Laboratuarı!
Kurguyu Öğrenme Amacın Ne Olursa Olsun, SinePlus Yanında!
Final Cut Kurgu Kursu Sınırsız Destek PFinal Cut Kurgu Kursu 6 Kişilik Sınıflar Final Cut Kurgu Kursu Sertifikalı Eğitim Final Cut Kurgu Telafi Dersleri Final Cut Kurgu Kursu En Güncel Programlar Final Cut Kurgu Sınırsız Etüt İmkanı Final Cut Kurgu Oyun Odası Final Cut Kurgu Bilgisayar Sınıfı Final Cut Kurgu Kursu Dinlenme OdasıFinal Cut Kurgu Kursu Dinlenme OdasıFinal Cut Kurgu Kursu Dinlenme Odası

Final Cut Pro Kurgu Montaj Kursu Bilgileri

Final Cut Kurgu Kursu; tek hayali kurgu yapmak olan, kurgu montaj programları konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası montaj nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve kurgucu olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

KURGUCU OLMAYA VE KENDİ KURGUNUZU YAPMAYA GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FINAL CUT KURGU KURSU İLE ARALAYIN!


FINAL CUT PRO KURGU KURSU PLANLANAN* BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın
Her Pazartesi-Çarşamba
19.00-22.00
(5 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın
Her Cumartesi
12.00-15.00
(10 Hafta, Haftada 1 Gün)

* Kurslarımızın başlangıç tarihleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Hızlı Erişim
SinePlus Akademi‘de Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Final Cut Pro Kurgu Montaj eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye montaj nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri Final Cut Pro X son sürüm programında öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla kurgucu olmak için ihtiyacınız olan pratiği yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında montajlamayı düşündüğünüz filme/projeye danışmanlık alacaksınız.
 • Ders dışı zamanlarda bilgisayar laboratuarını sınırsızca kullanabileceksiniz.
 • Kurgulamak istediğiniz film/proje için ihtiyacınız olan bilgisayar ve diğer ekipmanlardan size özel indirimlerle ve ücretsiz olarak faydalanacaksınız.
 • SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde Staj Yapma İmkanınız Olacak.
 • Kurumumuzun çektiği filmleri/projeleri kurgulayacak, profesyonel dünyaya ilk adımınızı atacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu

  Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite Varan Taksit İmkanlarıyla

  9x196 TL

  ‘den başlayan Taksitlerle

  %10 İndirimli Peşin Fiyatı: 1395TL+KDV

  VEYA

   Ön Kayıt Formu

   *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

   Adres ve İletişim

   Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

   Hakan Hücum

   Kurgucu, Yönetmen

   1988’de Bursa’da doğdu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

   İkinci kısa filminin kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2013 yıllarında Kurgu/Montaj ve Yönetmenlik derslerini vermeye başladı. Kısa Film, klip ve tanıtım filmleri çekmeye ve kurgulamaya devam etti. 2008-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Film Yapım ve Yönetmenlik eğitmenliği ve 2010-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2013 yılında SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır. 2013 yılında kurduğu ‘SinePlus Akademi’de eğitmenlik ve ‘SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde kurguculuk ve yönetmenlik yapmaktadır.

   SIK SORULAN SORULAR

   Final Cut Kurgu Kursu aldıktan sonra ne olacak?
   Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında kurgucu olarak işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi ve tanıtım filmleri kurgulayabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.
   Final Cut Kurgu Kursu için yetenek arıyor musunuz?
   Hayır. Final Cut Kurgu kursuna herhangi bir proje için kurgu/montaj yapmak isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar
   Final Cut Kurgu programı ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
   Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde kurgu montaj ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
   SinePlus Akademi’den alacağım 30 saat Final Cut Kurgu Kursu bana yeterli gelecek mi?
   Bazı farklı bilgilerin aksine, SinePlus Akademi’den 30 saatlik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Doğal olarak bazı yerlerde verilen yüzlerce saat eğitime danışmanlık ve toplantılar dahil edilmektedir.
   Kurgu ve Montaj Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
   Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
   Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
   Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

   FINAL CUT PRO KURGU KURSU ÖZEL DERS SEÇENEĞİ

   Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

   • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
   • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
   • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

   Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com’dan bize ulaşın.

   Ü.K.T

   Üretken Kişiler Topluluğu
   SinePlus Concept, katılımcılarına gerçek bir prodüksiyon-post prodüksiyon deneyimi yaşatmak için çalışır. Concept öğrencileri, dilediği eğitimi dilediği zamanda ve dilediği kadar alır. Sadece kendinize özel bir sinema eğitimi almak için; SinePlus Concept’e gelin!

   FINAL CUT PRO KURGU KURSU DERS PROGRAMI

   1. Kurguya Giriş ve Devamlılık Kurgusu: Kurgu nedir? Kurgu tarihine giriş, Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Plan, sahne ve sekans nedir? Plan ölçekleri ve hissettirdikleri. Kurgu çeşitleri. Kurgu programları hakkında genel bilgi. Devamlılık kurgusuna giriş ve uygulama.

   2. Ritmik Kurgu: Film ve videoda temel teknik kavramlar. TV, sinema, bilgisayarda görüntü nasıl oluşur? Sayısal görüntüyü oluşturan temel öğeler. Fotoğraflar ve müzik ile ritmik kurgu çalışması.

   3. Efektlerin Kullanımı: Kesme çeşitleri ve kullanım alanları, Final Cut’da geçiş efektleri ve özellikleri. PFinal Cut’da video edeftleri ve özellikleri.

   4. Anahtar Kare Uygulamaları: Temel video efektleri -Motion, Opacity- Efektleri hareketlendirmek. Fotoğraflarla anahtar kare uygulamaları

   5. Renk Düzenleme ve Hız: Işık ve renk teorisi, kamerada renk oluşumu ve kurguda yapılması gerekenler. Renk düzenlemede temel ve ileri kavramlar. Fotoğraf ve videolarla uygulamalar. Videoda hız kavramı ve Final Cut’da hızlandırma/yavaşlatma

   6. Temel Sahne Kurgusu: Planları birleştirmek. Ayrıntı ve arka planlar ile çözümler. Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar. Final Cut’da yazı teknikleri. Durağan bir kare çıkarmak ve yaratıcı uygulamalar. Bir sahnenin kurgulanıp yazı, renk, efekt ve müzik uygulanması ile tamamlanması.

   7. Ses Kurgusu: Sinemada ses kullanımı ve sesin önemi. Ses efektleri, foleyler ve kullanımları. Ses miksajının temelleri ve Premiere’de ses bandı. Ses temizleme, ses efekti verme, equalizer kullanmak.

   8. Kurgucu Olmak ve Export: İki kişilik çekimler ile aks kuralı. Final Cut’da kaybolmadan çalışabilmek, dosyalama yapmak ve bazı ince detaylar. Bir diyalog sahnesinin tüm unsurlarıyla kurgulanması. Codecler, render almak. Tüm çalışmaların çıktılarının alınması -export-

   9. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

   10. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

   SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

   ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

   [widgetkit id=”60″]

   Sultan Selim Caddesi Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio Daire:27 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.