Hakkımızda

Eğitim &
Fazlası

Burası mutlu yüzler akademisi;
en iyisini yapanlar merkezi...

Sinema eğitimleri vermek ciddi bir iştir. Teorik eğitimle pratik alıştırmaları birleştirmek gerekir. Eğitimin kalitesini arttırmak için sınıf mevcudunu 6 kişi ile sınırlandırmak yetmez, eğitmenlerin de hem sektör deneyimine sahip olmaları, hem de eğitimcilik altyapısının bulunması gerekir.

Bunlar da yetmez! Esnek eğitim modelleriyle öğrencilere gerek hafta içi gerekse de hafta sonu kurslar açarak uygun olan eğitim gününü seçmelerini sağlamak, dersi kaçırdıklarında telafi derslerle eksikliklerini gidermek gerekir. Öğrencileri sadece kurs zamanı tüm imkanlardan yararlandırmak yetmez, kurstan sonra da onların çalışmalarına destek vermek, onlarla beraber yeni projelere imza atmak gerekir.

Tüm bu saydıklarımız da yetmez! Öğrencilerimiz SinePlus Akademi'de vaad ettiklerimizden daha fazlasını bulurlar, çünkü onlar daha iyisini ancak SinePlus Akademi'de yapabileceklerini bilirler.

Farkımız...

Kurumsal Şirketlerle işbirlikleri

SinePlus Akademi, dünyanın en büyük en büyük film şirketleri, üniversiteler ve sinema kulüpleriyle yaptığı anlaşmalar ve etkinliklerle Türkiye'nin sinema eğitimi alanında dünyaya açılan kapısı olup, her yıl yüzlerce öğrencisine gerek yurt içi gerekse de yurt dışında referans olmaktadır. 

Profesyonel Hayata ilk adım

Birçok öğrencimiz SinePlus Akademi sinema eğitimleri sonrasında gerek kendi çalışmaları gerekse de eğitmenlerimizin kurduğu çalışma gruplarına katılarak profesyonel sinema dünyasına girmiş, yurt içi ve yurt dışında aldıkları ödüllerle kurumumuzun gurur kaynağı olmuşlardır. 

Filmlere Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon Desteği

SinePlus Akademi, sinema eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerine eğitim sonrası proje ve danışmanlık desteği, stüdyo kiralama, kamera ve film ekipmanları kiralama ile SinePlus Kurgu ve Film İşleri adı altında post prodüksiyon hizmetleri sunmaktadır.

Neden SinePlus Akademi?

Farkımızı Daha Kısa Özetleyelim:

 • 6 Kişiden Oluşan Özel Sınıflar
 • Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada
 • Sınırsız Süre Destek
 • 4 Yılda 900'den Fazla Gülen Yüz
 • Alanında Yüksek Deneyime Sahip Eğitmenler
 • SinePlus Kurgu Film İşleri'nde Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon Staj İmkanı
 • Eğitim Sonrası Proje ve Danışmanlık Desteği
 • En Yeni Bilgilerle Sürekli Güncellenen Eğitimler
 • Ders Dışı Zamanlarda Sınırsız Etüd İmkanı
ayrıca
Sinema Eğitimi Sınırsız Destek 6 Kişilik Sınıflar Sertifikalı Eğitim Telafi Dersleri Senaryo Yazım Desteği Senaryo Sunumu Özel Ders İmkanı En Güncel Programlar Sınırsız Etüt İmkanı Eleştiri Yazısı Uygulama Stüdyosu Oyun Odası Bilgisayar Sınıfı Dinlenme Odası Film İzleme Odası

Hizmetlerimiz

Bireysel Eğitimler

Kurumsal Eğitimler

Videolu Eğitimler

Danışmanlık Hizmetleri

Öğrencilerimizin Görüşleri

 • SinePlus Akademi’ye gelmeden önce birkaç kısa film denemem olmuştu. Fakat hem teknik yetersizliklerden hem de bilgi ve tecrübe eksikliğinden tatmin edici sonuca ulaşamamıştım. SinePlus Akademi’nin bana en büyük katkısı, senaryodan set planlamasına, kurgudan montaja kadar filmin her aşamasının bir bütün olduğunu göstermesi oldu. Senaryo yazarken kurguyu, oyuncu seçimi yaparken uygun mekan ve atmosferi kafamda canlandırabilmeyi öğrendim. Ortaya çıkan son filmim olan “Calvino”ya her açıdan büyük destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum.

  Hüseyin Saylan
  Film Yapım ve Yönetmenlik

 • Senaryo üzerine internetten ve kitaplardan yaptığım okumaların bir faydasını göremediğim için SinePlus Akademi’de Senaryo Yazarlığı kursu almaya karar verdim. Çok keyifli geçen 8 hafta sonrasında sadece senaryo yazımını öğrenmekle kalmadım, hocamızın kurduğu senaryo yazım gruplarına da dahil olarak profesyonel senaryo yazarlığı konusunda ilk adımlarımı da atmış oldum. Şu an BluTv’de yayınlanan “Çalınmış Hayatlar” dizisinin senaryo ekibinde yer alıyorum.

  Alper Onur Karagöz
  Senaryo Yazarlığı

 • Sinema TV öğrencisi olarak derslerime katkısı olur düşüncesiyle katıldığım Film Yapım ve Yönetmenlik kursu sayesinde okulda görmediğim teorik bilgiyi hiç yapmadığım kadar pratik çalışmalarla birleştirdim. Kurs bittiğinde SinePlus Akademi’nin de desteğiyle festivallerde gösterilen ve birçok ödül alan ilk kısa filmim olan “Toprak” ın yönetmenliğini yaptım.

  Anıl Güldoğan
  Film Yapım ve Yönetmenlik

 • İzlediğim filmlerin arkasında çok farklı dünyaların olduğunu, onları keşfedebilmek için sadece farklı gözlerle bakmamız gerektiğini SinePlus Akademi Film Analizi kursları sayesinde öğrendim. Aldığım 3 kur sonunda artık çok farklı gözlerle film izliyor, yorumlayıp blog sayfamda sevdiklerimle paylaşıyorum.

  Hale Varlık
  Film Analizi

 • Kursa katılmadan önce öğrenmekte tedirginlik yaşadığım After Effects programını, SinePlus Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinin gayretleri sonucunda öğrendim ve sertifika almaya hak kazandım. Uzun süre birçok kurs araştırdım ama eğitimimi SinePlus Akademi’de alarak doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

  Bestami Şahin
  After Effects

 • 6 kişilik özel sınıflarında son teknoloji bilgisayarlarla verilen SinePlus Akademi Kurgu kursunu tamamladım. Bana kurs dışındaki günlerde de çalışabilmem için sınıflarını açtılar ve ihtiyacım olan pratiği bu sayede yapabildim. Kurstan sonra freelance işler alıp yapabilecek seviyeye geldim. Şu an özel bir şirkette kurgu operatörü olarak çalışmaktayım.

  Songül Doğu Yılmaz
  Kurgu / Montaj

  Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
  0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

  Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
  Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.