Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu


Tam 16 Ders, 16 Uygulama! En Az 1 Kısa Film Çekimi! Haydi Hayalin Olanın Peşinden Koş!
YÖNETMENLİK KURSU PLANLANAN BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

17 Temmuz Salı

Her Salı-Perşembe
19.00-22.00
(Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

14 Temmuz Cumartesi

Her Cumartesi
15.00-18.00
(Haftada 1 Gün)

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 54 85 84

Yönetmenlik Kursu Bilgileri

Yönetmenlik Kursu; tek hayali film çekmek olan, yönetmenlik konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası film nasıl çekilir sorusuna cevap arayan ve yönetmen olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

YÖNETMENLİĞE GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FİLM YAPIM VE YÖNETMENLİK KURSU İLE ARALAYIN!

SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden yönetmenlik eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye film nasıl çekilir konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla yönetmen olmak için ihtiyacınız olan film çekimi pratiğini yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında çekmeyi düşündüğünüz kısa ya da uzun metraj filme danışmanlık alacaksınız.
 • Çekmek istediğiniz film için ihtiyacınız olan tüm ekipmanlardan size özel indirimlerle faydalanacaksınız.
 • Yetenekliyseniz eğitmenlerimizin çektiği filmlerde görev alacak, profesyonel dünyaya ilk adımınızı atacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

9x258 ₺

‘den başlayan Taksitlerle

İndirimli Peşin Fiyatı: 2100₺

BONUS, WORLD ve CARDFİNANS Kartlarına:

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 Taksit 716₺ 2150₺
3+2 Taksit 430₺ 2150₺

Nakite ve Diğer Kredi Kartlarına

Nakit/Havale Fiyatı: 2100₺
K.Kartı Tek Çekim Fiyatı 2130₺
Nakite 3 Taksitli Fiyatı 2150₺

Online Mağazada Ödeme

 • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz kesin kayıt olma ücreti olan 100₺'yi, dilerseniz kurs ücretinin tamamını ödeyebilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın

NOTLAR: Tüm kurslarımızda özel sınıf uygulamamız olduğundan, sınıflarımızda yerinizi ayırtmanız için 100₺ kesin kayıt ücreti alınır. Kursunuz başladığında bu tutar toplam tutardan düşülerek tahsil edilir.

Esnek Ödeme Seçenekleri ve Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanıyla

VEYA

Ön Kayıt Formu

*Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

SinePlus Akademi'de Ayrıcalıklarınız

Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu 6 Kişilik Sınıflar Sertifikalı Eğitim Telafi Dersleri Yönetmenlik Uygulama Stüdyosu İleri Seviye Kurslar Yönetmenlik Özel Ders Sınırsız Etüt Oyun Odası Dinlenme Odası İzleme Odası
Yönetmenlik Kursu
Yönetmenlik Kursu
Yönetmenlik Kursu
Yönetmenlik Kursu
Yönetmenlik Kursu
 • Sık Sorulan Sorular

  Yönetmenlik Kursu
  • 1. Yönetmenlik Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  • Diğer öğrencilerimizin de katılımıyla çekilecek olan bir kısa filmde görev alacak, ihtiyacınız olan çekim deneyimini kazanacaksınız. Ayrıca kendi kısa film projenize gerek eğitmenlerimiz gerekse akademimiz tarafından sınırsız destek verilecek.
  • 2. Yönetmenlik Kursu için yetenek arıyor musunuz?
  • Hayır. Yönetmenlik kursumuza film çekmek isteyen herkes katılabilir. Tabii ki var olan yeteneğinizin sizi bir adım öteye taşıyacağını da unutmayın.
  • 3. Yönetmenlik ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
  • Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde yönetmenlik ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
  • 4. Yönetmenlik Kursu almadan film çekemez miyim?
  • Evet çekebilirsiniz. Ama çekmiş olduğunuz filmin çekim teknikleri ve sinematografiden yoksun olacağı ve fark edemeyeceğiniz onlarca hatayı barındıracağı da bir gerçek. Yönetmenlik kursu almanız durumunda festivallerde yarışacak düzeyde bir film çekebilecek duruma gelirsiniz.
  • 5. SinePlus Akademi’den alacağım Yönetmenlik Kursu bana yeterli gelecek mi?
  • Bizden aldığınız hem teorik hem de pratik yönetmenlik eğitimi sonunda kendi filminizi çekebilir, festivallerde yarışır duruma gelirsiniz.
  • 6. Yönetmenlik Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  • Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 7. Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  • Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
  • 8. Neden SinePlus Akademi’yi tercih etmeliyim?
  • 4 Yılda 900’den Fazla Gülen Yüz 6 Kişiden Oluşan Özel Sınıflar Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada Alanında Yüksek Deneyime Sahip Eğitmenler Eğitim Sonrası Proje ve Danışmanlık Desteği En Yeni Bilgilerle Sürekli Güncellenen Eğitimler
 • Hakan Hücum

  Eğitmenler

  Hakan Hücum

  1988’de Bursa’da doğdu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu.

  İkinci kısa filminin kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2007 yılında Kurgu/Montaj derslerini vermeye başladı. Kısa Film, klip ve tanıtım filmleri çekmeye ve kurgulamaya devam etti. 2009-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Film Yapım ve Yönetmenlik eğitmenliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş ve 2012-2013 yıllarında SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır.SinePlus Akademi ve SinePlus Kurgu Film İşleri'nde kurucu ortak, yönetmen ve eğitmen olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda BluTv'de yayınlanan Çalınmış Hayatlar Dizisi'nin Kurgu Yönetmenliğini yapmaktadır.

  Filmografi ve Kişisel Web Sitesi: hakanhucum.com Linkler: imdb | kameraarkası

 • Ders Programı

  Yönetmenlik Kursu

  1. Hareketli Görüntüye Giriş: Aşırı hızlandırılmış sinema tarihi, hareketli görüntünün oluşumu ve psikolojik etkileri, hareketli görüntüyü oluşturan teknik temeller; Plan, Sahne, Sekans. Plan Ölçekleri, Açılar, Profiller

  2. Kamera ile Hareketlenmek: Kamera ve oyuncuyu hareketlendirmek ve ifade ettikleri. Kamera eksen hareketleri; pan, tilt, diyagonal ve kamera hareketleri; travelling

  3. Yönetmenliğe İlk Adım: Aksiyonları bölmek ve birleştirmek; dekupaj. Devamlılık kurgusunda temel kurallar. Farklı yaklaşımlarla kesme çeşitleri. Kadraj doldurma, boşaltma. Çekimden önce yapılması gerekenler; çekim senaryosu ile dünya yaratmak.

  4. İki Kişilik Çekimler ve Aks: 180 derece kuralı; Aks. İki kişilik çekimler; açı-karşı açı kuralı. İki kişilik çekimlerde fark yaratmak.

  5. DSLR ile Videoya Giriş: DSLR kameraların çalışma prensipleri. Mercekler, lensler; özellikleri, çeşitleri, anlatıma etkileri. Temel kamera ayarları; netlik, beyaz ayarı, örtücü hızı, pozlama

  6. Sinematografiye Giriş: Sinema sanatının bileşenleri ve sinema bilimi. Temel sinematografik öğeler. Işık öğesini hariç tutarak doğru kadraj kurmak için temel kurallar. Nesnel ve öznel bakış.

  7. Senaryoya Giriş: Senaryo yazım formatları, senaryoda yapı inşa etmek, sahneleme teknikleri, senaryoda diyalog, incelikleriyle kısa film senaryosu yazmak

  8. Kısa Film Prodüksiyonu: Kısa filmin ön prodüksiyon aşamaları, karşılaşılacak zorluklar, ekip oluşturmak, oyuncu yönetimi, çekim takvimi oluşturmak, bütçe planlaması, gerekli izinler, verilen ana temaya uygun kısa film senaryosu yazmak Not: 4 kişilik gruplar halinde yazılacaktır.

  9. Çekim Zamanı: Ana teması önceki derste belirlenmiş; senaryosu ve ön prodüksiyonu yapılmış bir kısa film çalışması. Not: 4 kişilik gruplar halinde çekilecektir.

  10. Kurguya Giriş: Hızlandırılmış kurgu tarihi. Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Çekilmiş projenin Adobe Premiere programı kullanılarak kurgulanması ve çıktı -export- alınması. Plan seçme, yazı yazma, ses ve müzik ekleme.

  11. Sesli Çekim, Sette Ses Almak

  12. Işık, Sette Işık Atmosferi Yaratmak --

  SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

 • Özel Ders Seçeneği

  Yönetmenlik Kursu

  Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

  • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
  • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
  • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

  Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com'dan bize ulaşın.

Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2018 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.