Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu

Film Yapım ve
Yönetmenlik Kursu

Türkiye’de ilk, kişiye özel eğitimle, uygun fiyatlarla, yönetmenlik, kamera ve kurgu eğitimi. Amacın Ne Olursa Olsun, En İyisinden Olsun!

Yönetmenlik Atölyesi

Yönetmenlik Kursu; tek hayali film çekmek olan, yönetmenlik konusunda kendini geliştirmek isteyen, film nasıl çekilir sorusuna cevap arayan ve yönetmen olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

Özel ders olarak yapılan bu kursta, katılımcıları eşsiz bir deneyim bekliyor. Birebir ve etkili eğitim alıyorsunuz. Eğitim boyunca kameralardan çekim tekniklerine, ışık ve ses bilgisinden sinematografiye, kurgudan senaryo yazımına kadar bir çok başlıkta dersler işleyip, uygulamalarını yapıyoruz.

Neden Yönetmenlik Özel Dersi?

Kişiye özel eğitim ile öğrenme garantisi; SinePlus Akademi’de…
BU EĞİTİM ONLİNE OLARAK VERİLMİYOR!

Esnek Ders Saatleri

Size özel ders programı ile
ister 4 saat ister 16 saat eğitim alın.

Merak Ettiğini Öğren

İlginiz olan konuda daha fazla pratik yapın,
anlamadığınız konuyu tekrar edin.

Rahatça Öde

Aldığınız ders saatlerini ödeyin
Çeşitli ödeme seçeneklerini danışın.

Film Yapım ve Yönetmenlik
Kursu Hakkında

SinePlus Akademi‘de Film Yapım ve Yönetmenlik eğitimi alarak neler kazanacaksınız?

Öğreneceksiniz

A’dan Z’ye video çekimi nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri ekipmanlarımızla öğreneceksiniz.

Rahatça

İstediğiniz zaman, size özel ders saatleri ile esnek eğitim alabileceksiniz.

Etkili Alıştırmalar

Gerçek hayatta karşılaşacağınız sorunlar ve çözümleri, eğitim programımızda olacak.

Destek, Gerçekten

Kurs sırasında ve sonrasında danışmanlık alacaksınız.

Eğitim Bitmez

Çekim projelerimizle pratik/staj yapma imkanınız olacak.

Sertifika

Alacağınız başarı sertifikaları sayesinde sektöre giriş yapmanız daha kolay olacak.

Gelin Tanışalım
Hatta Hemen Başlayalım!

Kafamda Bazı Sorular Var

BENİM ÖZEL SORULARIM VAR

Ortalama ders saati ve anlatılacak konular kişiye özel belirleniyor.

Tüm eğitim materyalleri tarafımızdan sağlanıyor.

Başka şeyler danışmak veya tanışmak için bize ulaşın.

Ödeme İşini Nasıl Yapalım?

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT SEÇENEĞİ!

Eğitimimizi 14 saat alırsanız 2 saat; 16 saat alırsanız tam 4 saat bizden hediye!

Üstelik online ödeme ile 3 taksite vade farksız toplam 9 takside kadar ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz kredi kartı ile güvenli online ödeme yapabilirsiniz, dilerseniz indirimli olarak havale veya nakit ödeyebilirsiniz.

Eğitmen

Hakan Hücum

Yönetmen, Kurgucu

1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Yönetmenlik kursu neden özel ders?
Pandemi ve sonrası dönemde, kişilerin eğitim ihtiyaçları giderek değişiyor. Verimli eğitim için kişiye özel ders yapmak, programı daha kısa sürede ve daha özenle öğrenmeyi sağlıyor.
Özel ders pahalı değil mi?
Değil. SinePlus Akademi’de özel eğitimlerimiz kişinin ihtiyacına göre 4-16 saat arasında yapılandırılır. Herhangi bir kurs ücretiyle aynı ücrete özel eğitim almış olursunuz.
Yönetmenlik ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
Endişelenmeyin, öğrencilerimizin hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
Yönetmenlik Kursu için yetenek veya tecrübe arıyor musunuz?
Hayır. Yönetmenlik kursumuza film,klip, tanıtım, reklam, düğün vs. çekmek isteyen herkes katılabilir.
Yönetmenlik Kursu almadan film çekemez miyim?
Evet çekebilirsiniz. Ama çekmiş olduğunuz filmin çekim teknikleri ve sinematografiden yoksun olacağı ve fark edemeyeceğiniz onlarca hatayı barındıracağı da bir gerçek. Yönetmenlik kursu almanız durumunda festivallerde yarışacak düzeyde bir film çekebilecek duruma gelirsiniz.
Yönetmenlik Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Evet. Derslerinizi tamamladığınızda “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu
Örnek Ders Programı

1. Hareketli Görüntüye Giriş: Aşırı hızlandırılmış sinema tarihi, hareketli görüntünün oluşumu ve psikolojik etkileri, hareketli görüntüyü oluşturan teknik temeller; Plan, Sahne, Sekans. Plan Ölçekleri, Açılar, Profiller

2. Kamera ile Hareketlenmek: Kamera ve oyuncuyu hareketlendirmek ve ifade ettikleri. Kamera eksen hareketleri; pan, tilt, diyagonal ve kamera hareketleri; travelling

3. Yönetmenliğe İlk Adım: Aksiyonları bölmek ve birleştirmek; dekupaj. Devamlılık kurgusunda temel kurallar. Farklı yaklaşımlarla kesme çeşitleri. Kadraj doldurma, boşaltma. Çekimden önce yapılması gerekenler; çekim senaryosu ile dünya yaratmak.

4. İki Kişilik Çekimler ve Aks: 180 derece kuralı; Aks. İki kişilik çekimler; açı-karşı açı kuralı. İki kişilik çekimlerde fark yaratmak.

5. DSLR ile Videoya Giriş: DSLR kameraların çalışma prensipleri. Mercekler, lensler; özellikleri, çeşitleri, anlatıma etkileri. Temel kamera ayarları; netlik, beyaz ayarı, örtücü hızı, pozlama

6. Sinematografiye Giriş: Sinema sanatının bileşenleri ve sinema bilimi. Temel sinematografik öğeler. Işık öğesini hariç tutarak doğru kadraj kurmak için temel kurallar. Nesnel ve öznel bakış.

7. Senaryoya Giriş: Senaryo yazım formatları, senaryoda yapı inşa etmek, sahneleme teknikleri, senaryoda diyalog, incelikleriyle kısa film senaryosu yazmak

8. Kısa Film Prodüksiyonu: Kısa filmin ön prodüksiyon aşamaları, karşılaşılacak zorluklar, ekip oluşturmak, oyuncu yönetimi, çekim takvimi oluşturmak, bütçe planlaması, gerekli izinler, verilen ana temaya uygun kısa film senaryosu yazmak Not: 4 kişilik gruplar halinde yazılacaktır.

9. Çekim Zamanı: Ana teması önceki derste belirlenmiş; senaryosu ve ön prodüksiyonu yapılmış bir kısa film çalışması. Not: 4 kişilik gruplar halinde çekilecektir.

10. Kurguya Giriş: Hızlandırılmış kurgu tarihi. Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Çekilmiş projenin Adobe Premiere programı kullanılarak kurgulanması ve çıktı -export- alınması. Plan seçme, yazı yazma, ses ve müzik ekleme.

11. Sesli Çekim, Sette Ses Almak

12. Işık, Sette Işık Atmosferi Yaratmak

13-16.Dersler:Kısa Film Çekimi

SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  • Yönetmenlik Kursu Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu Yönetmenlik Kursu

Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio D:1 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
0540 456 78 78 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2022 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.
Whatsapp'dan Ulaş
1
Bize Hemen Ulaşın?
Scan the code
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?