Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu

Tam 16 Ders, 50 Saat Sertifikalı Eğitim! Dilersen Özel Ders! En Az 1 Kısa Film Çekimi!
Haydi Hayalin Olanın Peşinden Koş!
Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu 6 Kişilik Sınıflar Sertifikalı Eğitim Telafi Dersleri Yönetmenlik Uygulama Stüdyosu Yönetmenlik Özel Ders Sınırsız Etüt Oyun Odası Dinlenme Odası İzleme Odası

Film Yapım ve Yönetmenlik Kursu Hakkında

Yönetmenlik Kursu

Yönetmenlik Kursu; tek hayali film çekmek olan, yönetmenlik konusunda kendini geliştirmek isteyen, film nasıl çekilir sorusuna cevap arayan ve yönetmen olmak istiyorum diyen herkes için uygundur. 50 saatlik eğitim süresince kameralardan çekim tekniklerine, ışık ve ses bilgisinden sinematografiye, kurgudan senaryo yazımına kadar bir çok başlıkta dersler işleyip, uygulamalarını yapıyoruz.

YÖNETMENLİĞE GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ FİLM YAPIM VE YÖNETMENLİK KURSU İLE ARALAYIN!

SinePlus Akademi‘de yönetmenlik eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye film nasıl çekilir konusunda tüm bilgileri öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla yönetmen olmak için ihtiyacınız olan film çekimi pratiğini yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında çekmeyi düşündüğünüz projeye danışmanlık alacaksınız.
 • Çekmek istediğiniz proje için ihtiyacınız olan tüm ekipmanlardan size özel indirimlerle faydalanacaksınız ve grubunuzdaki arkadaşlarınızla iyi bir ekip olacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın
Her Salı-Perşembe
19.00-22.00
(8 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın
Her Cumartesi
12.00-15.00
(16 Hafta, Haftada 1 Gün)

Özel Ders

Ne zaman istersen!
Kişiye/Gruba Özel İçerikle

Kurs Ücreti: 2100TL+KDV

Dilerseniz Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite Varan Taksit İmkanlarıyla Online Olarak Satın Alın, Dilerseniz Sizi Arayalım!

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy/Şişli

  02129200066

  05325420875

  Eğitmenlerimiz

  Hakan Hücum

  Yönetmen, Kurgucu

  1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

  Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

  Abdurrahman Öner

  Yönetmen

  1984 Mersin doğumlu. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı / Film Yönetmenliği’ni tam burslu olarak okudu. Kadir Has Üniversitesinde burslu olarak Sinema TV Yüksek Lisans eğitimini tamamladı ve asistan öğretim görevlisi olarak ‘Film yapımı’ derslerine girdi. Bir çok kısa filmde yapımcı, yönetmen yardımcısı ve görüntü yönetmeni olarak da görev aldı.

  2006 yılından itibaren, 10 adet kısa film ve belgesel yönetmiştir. Yaptığı filmler ile toplamda 146 festivale yarışmacı olarak katıldı ve 41 adet ödüle layık görüldü. Ulusal ve uluslararası film festivallerine Jüri olarak katıldı.

  2017 yılında Kültür Bakanlığı desteği ile çekilen, ‘AYDEDE’ isimli uzun metraj sinema filminin yönetmenidir. Aydede, İstanbul, Adana ve Malatya Film Festivalleri’nde yarışma bölümünde yarışmıştır.

  Kıvanç Sezer

  Yönetmen

  1982’de Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesinde Mühendislik eğitimi aldı. İtalya’da Sinema Kurgusu eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek Sinema-Televizyon sektöründe çalıştı. Çeşitli kısa film ve belgesellerde yönetmenlik ve kurguculuk yaptı. Televizyon için yapılan belgesel projelerinde görev aldı. Yönetmenliğini yaptığı Turabdin’in Çocukları belgesel filmi Bologna Gianandrea Muti belgesel yarışmasında proje dalında 3.lük ödülü kazandı. 2011 yılında Senaryosunu yazıp yönettiği toplumsal cinsiyet temalı “Kaç Para” filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Gösterim bölümüne seçildi. Profesyonel bir ekiple çekilen “Hera’nın Oyunu” kısa filmiyle Cannes Film Festivali Short Film Corner’a katıldı.

  2012’den beri üzerinde çalıştığı “Babamın Kanatları” (Önceki adı Kan Parası – Blood Money) film projesinin çekimlerini 2015 Kasım ayında tamamladı. Başrolünde Menderes Samancılar’ın yer aldığı, kendisinin ilk uzun metraj filmi olan Babamın Kanatları, 23. Adana Altın Koza Film Festivali-SİYAD En iyi film, 23. Adana Altın Koza Film Festivali-Yılmaz Güney Ödülü, 53. Altın Portakal Film Festivali-En iyi ilk film gibi pek çok ödüle layık görüldü.

  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu
  • Yönetmenlik Kursu

   SIK SORULAN SORULAR

   Yönetmenlik Kursu aldıktan sonra ne olacak?
   Diğer öğrencilerimizin de katılımıyla çekilecek olan bir kısa filmde görev alacak, ihtiyacınız olan çekim deneyimini kazanacaksınız. Ayrıca kendi kısa film projenize gerek eğitmenlerimiz gerekse akademimiz tarafından sınırsız destek verilecek.
   Yönetmenlik Kursu için yetenek veya tecrübe arıyor musunuz?
   Hayır. Yönetmenlik kursumuza film,klip, tanıtım, reklam, düğün vs. çekmek isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar.
   Yönetmenlik ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
   Endişelenmeyin, öğrencilerimizin hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
   SinePlus Akademi’den alacağım 50 saatlik Yönetmenlik Kursu bana yeterli gelecek mi?
   Bazı farklı kurumların aksine, SinePlus Akademi’den 50 saatlik teorik ve pratik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Bazı yerlerde verildiği söylenen yüzlerce saat eğitime danışmanlık, çekim ve toplantılar dahil edilmektedir.
   Yönetmenlik Kursu almadan film çekemez miyim?
   Evet çekebilirsiniz. Ama çekmiş olduğunuz filmin çekim teknikleri ve sinematografiden yoksun olacağı ve fark edemeyeceğiniz onlarca hatayı barındıracağı da bir gerçek. Yönetmenlik kursu almanız durumunda festivallerde yarışacak düzeyde bir film çekebilecek duruma gelirsiniz.
   Yönetmenlik Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
   Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
   Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
   Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

   FİLM YAPIM VE YÖNETMENLİK KURSU ÖZEL DERS SEÇENEĞİ

   Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

   • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
   • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
   • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

   Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com’dan bize ulaşın.

   YÖNETMENLİK KURSU DERS PROGRAMI

   1. Hareketli Görüntüye Giriş: Aşırı hızlandırılmış sinema tarihi, hareketli görüntünün oluşumu ve psikolojik etkileri, hareketli görüntüyü oluşturan teknik temeller; Plan, Sahne, Sekans. Plan Ölçekleri, Açılar, Profiller

   2. Kamera ile Hareketlenmek: Kamera ve oyuncuyu hareketlendirmek ve ifade ettikleri. Kamera eksen hareketleri; pan, tilt, diyagonal ve kamera hareketleri; travelling

   3. Yönetmenliğe İlk Adım: Aksiyonları bölmek ve birleştirmek; dekupaj. Devamlılık kurgusunda temel kurallar. Farklı yaklaşımlarla kesme çeşitleri. Kadraj doldurma, boşaltma. Çekimden önce yapılması gerekenler; çekim senaryosu ile dünya yaratmak.

   4. İki Kişilik Çekimler ve Aks: 180 derece kuralı; Aks. İki kişilik çekimler; açı-karşı açı kuralı. İki kişilik çekimlerde fark yaratmak.

   5. DSLR ile Videoya Giriş: DSLR kameraların çalışma prensipleri. Mercekler, lensler; özellikleri, çeşitleri, anlatıma etkileri. Temel kamera ayarları; netlik, beyaz ayarı, örtücü hızı, pozlama

   6. Sinematografiye Giriş: Sinema sanatının bileşenleri ve sinema bilimi. Temel sinematografik öğeler. Işık öğesini hariç tutarak doğru kadraj kurmak için temel kurallar. Nesnel ve öznel bakış.

   7. Senaryoya Giriş: Senaryo yazım formatları, senaryoda yapı inşa etmek, sahneleme teknikleri, senaryoda diyalog, incelikleriyle kısa film senaryosu yazmak

   8. Kısa Film Prodüksiyonu: Kısa filmin ön prodüksiyon aşamaları, karşılaşılacak zorluklar, ekip oluşturmak, oyuncu yönetimi, çekim takvimi oluşturmak, bütçe planlaması, gerekli izinler, verilen ana temaya uygun kısa film senaryosu yazmak Not: 4 kişilik gruplar halinde yazılacaktır.

   9. Çekim Zamanı: Ana teması önceki derste belirlenmiş; senaryosu ve ön prodüksiyonu yapılmış bir kısa film çalışması. Not: 4 kişilik gruplar halinde çekilecektir.

   10. Kurguya Giriş: Hızlandırılmış kurgu tarihi. Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Çekilmiş projenin Adobe Premiere programı kullanılarak kurgulanması ve çıktı -export- alınması. Plan seçme, yazı yazma, ses ve müzik ekleme.

   11. Sesli Çekim, Sette Ses Almak

   12. Işık, Sette Işık Atmosferi Yaratmak

   13-16.Dersler:Kısa Film Çekimi

   SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

   Sultan Selim Caddesi Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio Daire:27 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.