Adobe Premiere Kurgu Kursu

8 Ders, 24 Saat Sertifikalı Eğitim. Dilersen Özel Ders ve Özel Bilgisayar Laboratuarı!
Post-Prodüksiyon Stüdyosundan Kurgu/Montaj Öğrenme Ayrıcalığını Yaşayın! 

ONLINE KURGU/MONTAJ KURSU

COVID-19 Pandemisi sebebiyle, eğitimlerimize online olarak devam ediyoruz. Online canlı eğitimlerimiz, grup dersleri ve kişiye özel dersler olarak verilmeye devam ediyor. Ayrıntılı bilgi ve ücret bilgisi için bize ulaşın.

02129200066

05325420875

Adobe Premiere Pro Kurgu Montaj Kursu Hakkında

Yönetmenlik Kursu

Adobe Premiere Kurgu Kursu; görüntüleri düzenlemek, kurgu yapmak isteyen, kurgu montaj programları konusunda kendini geliştirmek isteyen, kurgu montajı meslek olarak yapmak veya sosyal medyaya, youtube gibi mecralara videolarını efektlerle, seslerle, daha profesyonel olarak yüklemek isteyen; kısacası montaj nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve kurgucu olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

24 saatlik eğitim boyunca kurgu teorileri ve kurgu çeşitlerini anlattıktan sonra, drama kurgusu ve efektli kurgu çeşitlerinden ses kurgusuna, video renklendirmeden tanıtım kliplerine kadar farklı çeşitlerde kurguları uygulayıp, programın arayüzüne hakim olacaksınız.

SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon‘da sektöründe aktif olarak çalışan eğitmenlerle Kurgu Montaj eğitimi alarak neler kazanacaksınız?

 • 6 Kişilik özel sınıflarda, iMac bilgisayarlarla eğitim alacaksınız.

 • Sınıf içi çalışmalarla kurgu montaj öğrenmek için  ihtiyacınız olan çeşitli pratikleri yapacaksınız.

 • Kurs sırasında ve sonrasında montajlamayı düşündüğünüz projeye danışmanlık alacaksınız.

 • Ders dışı zamanlarda bilgisayar laboratuarını sınırsızca kullanabileceksiniz.
 • Dilerseniz Post&Prodüksiyon hizmetlerimizde staj yapma imkanınız olacak.

 • Tanıtım filminden müzik klibine, belgeselden filme çeşitli projeleri kurgulama deneyiminiz olacak.

 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  Hafta içi Grubu (ONLINE)

  Bilgi Alın

  Her Pazartesi-Çarşamba
  19.00-22.00
  (4 Hafta, Haftada 2 Gün)

  Hafta sonu Grubu (ONLINE)

  Bilgi Alın

  Her Cumartesi
  12.00-15.00
  (8 Hafta, Haftada 1 Gün)

  Özel Ders (ONLINE)

  Ne zaman istersen!
  Kişiye/Gruba Özel İçerikle (ONLINE)

  02129200066

  05325420875

  • kurgu egitimi

  Daha Fazlasını İste!

  SinePlus Akademi’de, Grup Eğitiminde 6 Kişilik Özel Bilgisayar Laboratuarımızda Özel Bir Eğitim Sizleri Bekliyor!

  Dilerseniz Özel Ders İçin Özel Laboratuarımızda Birebir eğitimin tadını çıkarın!

  Eğitmenlerimiz

  Hakan Hücum

  Kurgucu, Yönetmen

  1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

  Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

  • After Effects Kursu
  • After Effects Kursu
  • After Effects Kursu
  • After Effects Kursu
  • After Effects Kursu

   ADOBE PREMIERE PRO KURGU KURSU ÖZEL DERS SEÇENEĞİ

   Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

   • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
   • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.
   • Saat başı ücretlendirme uygulanır.

   SIK SORULAN SORULAR

   Premiere Kurgu Kursu aldıktan sonra ne olacak?
   Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında kurgucu olarak işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi ve tanıtım filmleri kurgulayabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.
   Premiere Kurgu Kursu için yetenek arıyor musunuz?
   Hayır. Premiere Kurgu kursuna herhangi bir proje için kurgu/montaj yapmak isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar
   Adobe Premiere Kurgu programı ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
   Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde kurgu montaj ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
   SinePlus Akademi’den alacağım 24 saat Premiere Kurgu Kursu bana yeterli gelecek mi?

   Bazı farklı bilgilerin aksine, SinePlus Akademi’den 24 saatlik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Doğal olarak bazı yerlerde verilen yüzlerce saat eğitime danışmanlık ve toplantılar dahil edilmektedir.

   Kurgu ve Montaj Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
   Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
   Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
   Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

   ADOBE PREMIERE PRO KURGU KURSU DERS PROGRAMI

   1. Kurguya Giriş ve Devamlılık Kurgusu: Kurgu nedir? Kurgu tarihine giriş, Kuleshov deneyi ve kurgunun psikolojik etkileri. Plan, sahne ve sekans nedir? Plan ölçekleri ve hissettirdikleri. Kurgu çeşitleri. Kurgu programları hakkında genel bilgi. Devamlılık kurgusuna giriş ve uygulama.

   2. Ritmik Kurgu: Film ve videoda temel teknik kavramlar. TV, sinema, bilgisayarda görüntü nasıl oluşur? Sayısal görüntüyü oluşturan temel öğeler. Fotoğraflar ve müzik ile ritmik kurgu çalışması.

   3. Efektlerin Kullanımı: Kesme çeşitleri ve kullanım alanları, Premiere’de geçiş efektleri ve özellikleri. Premiere’de video edeftleri ve özellikleri.

   4. Anahtar Kare Uygulamaları: Temel video efektleri -Motion, Opacity- Efektleri hareketlendirmek. Fotoğraflarla anahtar kare uygulamaları

   5. Renk Düzenleme ve Hız: Işık ve renk teorisi, kamerada renk oluşumu ve kurguda yapılması gerekenler. Renk düzenlemede temel ve ileri kavramlar. Fotoğraf ve videolarla uygulamalar. Videoda hız kavramı ve Premiere’de hızlandırma/yavaşlatma

   6. Temel Sahne Kurgusu: Planları birleştirmek. Ayrıntı ve arka planlar ile çözümler. Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar. Premiere’de yazı teknikleri. Durağan bir kare çıkarmak ve yaratıcı uygulamalar. Adobe After Effects entegrasyonu ile yazı. Bir sahnenin kurgulanıp yazı, renk, efekt ve müzik uygulanması ile tamamlanması.

   7. Ses Kurgusu: Sinemada ses kullanımı ve sesin önemi. Ses efektleri, foleyler ve kullanımları. Ses miksajının temelleri ve Premiere’de ses bandı. Adobe Audition ile ses temizleme, ses efekti verme, equalizer kullanmak ve Premiere ile entegre etmek.

   8. Kurgucu Olmak ve Export: İki kişilik çekimler ile aks kuralı. Premiere’de kaybolmadan çalışabilmek, dosyalama yapmak ve bazı ince detaylar. Premiere’de sequence mantığı. Bir diyalog sahnesinin tüm unsurlarıyla kurgulanması. Codecler, render almak. Tüm çalışmaların çıktılarının alınması -export-

   9. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

   10. UYGULAMA: Seçtiğiniz bir kısa film, reklam, tanıtım filmi, klip (SinePlus’un yaptığı profesyonel işlerden biri) kurgusu.

   SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

   Sultan Selim Caddesi Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio Daire:27 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.