DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu

Türkiye’de ilk, kişiye özel eğitimle, uygun fiyatlarla, profesyonel renk laboratuarında eğitim!
Son Yılların Yükselen Renk Programını Öğrenme Amacın Ne Olursa Olsun, En İyisinden Olsun!

ONLINE DAVINCI RESOLVE KURSU

COVID-19 Pandemisi sebebiyle, eğitimlerimize online olarak devam ediyoruz. Ayrıntılı bilgi ve ücret bilgisi için bize ulaşın.

02129200066

05325420875

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Hakkında

DaVinci Resolve Kursu

DaVinci Resolve Color Correction Kursu; filmlere, kliplere, tüm video projelerine renk düzenleme yapmak isteyen, DaVinci Resolve programını öğrenme konusunda kendini geliştirmek isteyen, sektör değişikliği yapmak isteyen, meslek edinmek isteyen kısacası color grading nedir ile color correction nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve colorist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

Özel ders olarak yapılan bu kursta, katılımcıları eşsiz bir deneyim bekliyor. Profesyonel renk laboratuarında, birebir ve etkili eğitim alıyorsunuz. 

SinePlus Akademi‘de DaVinci Resolve eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye renk düzenleme nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri Davinci Resolve son sürüm programında öğreneceksiniz.
 • Eğitim almak istediğiniz alanda daha önce çekilmiş profesyonel çekimleri renklendirerek müthiş bir tecrübe yaşayacaksınız.

 • Kurs sırasında ve sonrasında danışmanlık alacaksınız.

 • Post&Prodüksiyon projelerimizle pratik/staj yapma imkanınız olacak.

 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sayesinde sektöre giriş yapmanız daha kolay olacak.
 • davinci resolve eğitimi
 • davinci resolve eğitimi
 • davinci resolve eğitimi

Daha Fazlasını İste!

Sadece SinePlus Akademi’de, gerçek renk tecrübesi var! Renk Laboratuarımızda Yaptığımız Derslerde, Öğrencilerimiz Birebir ve Etkili Eğitim alıyorlar!

Özel Ders (ONLINE)

Ne zaman istersen!

Eğitimin verimi ve katılımcıların profesyonel ortamda renk düzenleme öğrenebilmesi için, derslerimiz özel olarak yapılıyor. 

Ortalama ders saati ve anlatılacak konular kişiye özel belirleniyor.

Uygun fiyatlı seçeneklerimiz için bize ulaşın!

Elmas Studio Levent | Lalegül Sokak No:7 Daire:27

Birebir görüşme sonucu belirlenecek ders saati sayısına göre toplam ücreti dilerseniz tüm kredi kartlarına 9 taksite varan taksitlerle ödeyebilirsiniz.

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  02129200066

  05325420875

  Eğitmenlerimiz

  Hakan Hücum

  Kurgucu, Colorist

  1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

  Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

  SIK SORULAN SORULAR

  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu neden özel ders?

  DaVinci Resolve gibi Hollywood stüdyolarında kullanılan bir program için ortalama bir bilgisayar laboratuarında topluca eğitim aldığınızda, eğitimin veriminin düştüğünü fark ettik. Bunun nedenleri arasında, DaVinci Resolve Programı ile renk düzenleme yaparken bir referans monitöre ve waveform monitöre ihtiyaç duyulması, katılımcıların farklı amaçlarla programı öğrenmek istemesi gibi nedenler sayılabilir.

  Özel Ders Çok Pahalı Değil Mi?

  Değil! Çünkü SinePlus’da sadece ders saatlerine para ödersiniz. Biz özel derslerimizi 4-16 saat aralığında tutuyoruz. Bu da normal kurs ücreti kadar bir tutar oluyor.

  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu aldıktan sonra ne olacak?

  Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi hatta tanıtım filmlerinin renk düzenlemelerini yapabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz Post&Prodüksiyon işlerimizde uygulama/staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde colorist olarak iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.

  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu için yetenek arıyor musunuz?

  Hayır. Davinci Resolve Color Correction kursuna herhangi bir proje için renk düzenleme yapmak isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar

  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?

  Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Eğitimlerde yaş sınırı var mı?

  Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

  DAVINCI RESOLVE RENK DÜZENLEME KURSU ÖRNEK DERS PROGRAMI

  1. DaVinci Resolve yazılımın indirilmesi, kurulumu ve donanımsal olarak gerekli olan özelliklerin anlatımı: Resolve’un arayüzüne genel bakış, Preferences, Database ve Ayarlar sekmelerinin açıklanması.

  2. Media,Edit,Color ve Delivery Sayfası: Timeline, Trim mode, Edit, Shorcuts, Transition, Generators, Audio ve temel kurgu araçlarınının açıklanması. Color sayfasındaki araçlar, still kütüphanelerine genel bakış. Video formatları (Quicktime,AVI,DPX),Conversition (Dönüştürücüler) Naming (İsimlendirme), Single ve İndividiual Render seçenekleri.

  3. Scopes: Waveforms, Vectorscope, Histogram, Parade’in okunması ve anlaşılması.

  4. Primary Color Corrertion: Lift, Gamma, Gain, Saturation, Contrast, Pivot, Midtone Detail, Color Boost, Tempeture, Offset, Tint, Highlight, Shadow terimlerinin açıklanması.

  5. Curves: Curves kullanımı, oluşturulması ve temel renk araçlarından farklarının anlatımı. Soft Clip nedir? Hue vs Saturation vs Luminance Curves nedir? Qualifers: HSL,RGB,3D Keyer nedir? Resmin belli bölgelerinde (local) çalışmak.

  6. Power Windows: Linear, Circle, Polygon, Curve, Gradient nedir? Auto track özelliğiyle oluşturduğumuz şekillerin (windows) hareket takibinin yapılması.

  7. Nodes Editör: Nodes düzenleyicisi ile çalışmak. Serial Node, Paralel Node ve Layer Mixer’in yapıları nedir? Compound Node özelliğinin anlatılması.

  8. Scene Cut Detection: Scene Cut Deteciton özelliğinin kullanarak klibin projeye import edilmesi ve bu klibin renk düzeltmesi yapılarak Prores ve H264 seçenekleriyle render yapılması.

  9. Proje

  SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  Sultan Selim Caddesi Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio Daire:27 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
  0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

  Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
  Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.