DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu

Tam 10 Ders, 30 Saat Sertifikalı Eğitim. Dilersen Özel Ders! ve Özel Bilgisayar Laboratuarı!
Son Yılların Yükselen Renk Programını Öğrenme Amacın Ne Olursa Olsun, SinePlus Yanında!
DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Sınırsız Destek DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu 6 Kişilik Sınıflar DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Sertifikalı Eğitim DaVinci Resolve Renk Düzenleme Telafi Dersleri DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu En Güncel Programlar DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Sınırsız Etüt İmkanı DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Oyun Odası DaVinci Resolve Renk Düzenleme Bilgisayar Sınıfı DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Dinlenme OdasıDaVinci Resolve Renk DüzenlemeDaVinci Resolve Renk Düzenleme

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu Bilgileri

DaVinci Resolve Color Correction Kursu; tek hayali filme, klibe, projelere renk düzenleme yapmak olan, DaVinci Resolve programı konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası color grading nedir ile color correction nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve colorist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

COLOR CORRECTION YAPMAYA GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ DAVINCI RESOLVE COLOR CORRECTION KURSU İLE ARALAYIN!


DAVINCI RESOLVE RENK DÜZENLEME KURSU PLANLANAN* BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın
Her Pazartesi-Çarşamba
19.00-22.00
(5 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın
Her Cumartesi
12.00-15.00
(10 Hafta, Haftada 1 Gün)

* Kurslarımızın başlangıç tarihleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Hızlı Erişim
SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden Davinci Resolve Color Correction eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye renk düzenleme nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri Davinci Resolve son sürüm programında öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla colorist olmak için ihtiyacınız olan pratiği yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında renk düzenleme yapmayı düşündüğünüz filme/projeye danışmanlık alacaksınız.
 • Ders dışı zamanlarda bilgisayar laboratuarını sınırsızca kullanabileceksiniz.
 • Kurgulamak istediğiniz film/proje için ihtiyacınız olan bilgisayar ve diğer ekipmanlardan size özel indirimlerle ve ücretsiz olarak faydalanacaksınız.
 • SinePlus Kurgu ve Film İşleri'nde Staj Yapma İmkanınız Olacak.
 • Kurumumuzun çektiği filmleri/projeleri renklendirecek, profesyonel dünyaya ilk adımınızı atacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu
 • After Effects Kursu

  Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite Varan Taksit İmkanlarıyla

  9x196 TL

  ‘den başlayan Taksitlerle

  %10 İndirimli Peşin Fiyatı: 1395TL+KDV

  VEYA

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  Adres ve İletişim

  Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
  0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

  • davinci resolve eğitimi
  • davinci resolve eğitimi
  • davinci resolve eğitimi

  Daha Fazlasını İste!

  Sadece SinePlus Akademi'de, gerçek renk tecrübesi var! Renk Laboratuarımızda Yaptığımız Derslerde, Öğrencilerimiz Birebir ve Etkili Eğitim alıyorlar!

  Hakan Hücum

  Kurgucu, Colorist

  1988’de Bursa’da doğdu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

  İkinci kısa filminin kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2013 yıllarında Kurgu/Montaj ve Yönetmenlik derslerini vermeye başladı. Kısa Film, klip ve tanıtım filmleri çekmeye ve kurgulamaya devam etti. 2008-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Film Yapım ve Yönetmenlik eğitmenliği ve 2010-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2013 yılında SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır. 2013 yılında kurduğu ‘SinePlus Akademi’de eğitmenlik ve ‘SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde kurguculuk, coloristlik ve yönetmenlik yapmaktadır. Davinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir.

  SIK SORULAN SORULAR

  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi hatta tanıtım filmlerinin renk düzenlemelerini yapabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde colorist olarak iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.
  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu için yetenek arıyor musunuz?
  Hayır. Davinci Resolve Color Correction kursuna herhangi bir proje için renk düzenleme yapmak isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar
  DaVinci Resolve Renk Düzenleme programı ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
  Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde kurgu montaj ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
  SinePlus Akademi’den alacağım 30 saat DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu bana yeterli gelecek mi?
  Bazı farklı bilgilerin aksine, SinePlus Akademi'den 30 saatlik eğitim, sadece dersleri kapsar; belki de binlerce saat sürecek danışmanlık hizmeti ders saatlerimize dahil değildir. Doğal olarak bazı yerlerde verilen yüzlerce saat eğitime danışmanlık ve toplantılar dahil edilmektedir.
  DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

  DAVINCI RESOLVE RENK DUZENLEME KURSU ÖZEL DERS SEÇENEĞİ

  Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

  • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
  • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
  • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

  Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com'dan bize ulaşın.

  Ü.K.T

  Üretken Kişiler Topluluğu
  SinePlus Concept, katılımcılarına gerçek bir prodüksiyon-post prodüksiyon deneyimi yaşatmak için çalışır. Concept öğrencileri, dilediği eğitimi dilediği zamanda ve dilediği kadar alır. Sadece kendinize özel bir sinema eğitimi almak için; SinePlus Concept’e gelin!

  DAVINCI RESOLVE RENK DÜZENLEME KURSU DERS PROGRAMI

  1. DaVinci Resolve yazılımın indirilmesi, kurulumu ve donanımsal olarak gerekli olan özelliklerin anlatımı: Resolve'un arayüzüne genel bakış, Preferences, Database ve Ayarlar sekmelerinin açıklanması.

  2. Media,Edit,Color ve Delivery Sayfası: Timeline, Trim mode, Edit, Shorcuts, Transition, Generators, Audio ve temel kurgu araçlarınının açıklanması. Color sayfasındaki araçlar, still kütüphanelerine genel bakış. Video formatları (Quicktime,AVI,DPX),Conversition (Dönüştürücüler) Naming (İsimlendirme), Single ve İndividiual Render seçenekleri.

  3. Scopes: Waveforms, Vectorscope, Histogram, Parade'in okunması ve anlaşılması.

  4. Primary Color Corrertion: Lift, Gamma, Gain, Saturation, Contrast, Pivot, Midtone Detail, Color Boost, Tempeture, Offset, Tint, Highlight, Shadow terimlerinin açıklanması.

  5. Curves: Curves kullanımı, oluşturulması ve temel renk araçlarından farklarının anlatımı. Soft Clip nedir? Hue vs Saturation vs Luminance Curves nedir? Qualifers: HSL,RGB,3D Keyer nedir? Resmin belli bölgelerinde (local) çalışmak.

  6. Power Windows: Linear, Circle, Polygon, Curve, Gradient nedir? Auto track özelliğiyle oluşturduğumuz şekillerin (windows) hareket takibinin yapılması.

  7. Nodes Editör: Nodes düzenleyicisi ile çalışmak. Serial Node, Paralel Node ve Layer Mixer'in yapıları nedir? Compound Node özelliğinin anlatılması.

  8. Scene Cut Detection: Scene Cut Deteciton özelliğinin kullanarak klibin projeye import edilmesi ve bu klibin renk düzeltmesi yapılarak Prores ve H264 seçenekleriyle render yapılması.

  9. Proje

  10. Proje

  -- SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

  • SinePlus Akademi’ye gelmeden önce birkaç kısa film denemem olmuştu. Fakat hem teknik yetersizliklerden hem de bilgi ve tecrübe eksikliğinden tatmin edici sonuca ulaşamamıştım. SinePlus Akademi’nin bana en büyük katkısı, senaryodan set planlamasına, kurgudan montaja kadar filmin her aşamasının bir bütün olduğunu göstermesi oldu. Senaryo yazarken kurguyu, oyuncu seçimi yaparken uygun mekan ve atmosferi kafamda canlandırabilmeyi öğrendim. Ortaya çıkan son filmim olan “Calvino”ya her açıdan büyük destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum.

   Hüseyin Saylan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • Senaryo üzerine internetten ve kitaplardan yaptığım okumaların bir faydasını göremediğim için SinePlus Akademi’de Senaryo Yazarlığı kursu almaya karar verdim. Çok keyifli geçen 8 hafta sonrasında sadece senaryo yazımını öğrenmekle kalmadım, hocamızın kurduğu senaryo yazım gruplarına da dahil olarak profesyonel senaryo yazarlığı konusunda ilk adımlarımı da atmış oldum. Şu an BluTv’de yayınlanan “Çalınmış Hayatlar” dizisinin senaryo ekibinde yer alıyorum.

   Alper Onur Karagöz
   Senaryo Yazarlığı

  • Sinema TV öğrencisi olarak derslerime katkısı olur düşüncesiyle katıldığım Film Yapım ve Yönetmenlik kursu sayesinde okulda görmediğim teorik bilgiyi hiç yapmadığım kadar pratik çalışmalarla birleştirdim. Kurs bittiğinde SinePlus Akademi’nin de desteğiyle festivallerde gösterilen ve birçok ödül alan ilk kısa filmim olan “Toprak” ın yönetmenliğini yaptım.

   Anıl Güldoğan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • İzlediğim filmlerin arkasında çok farklı dünyaların olduğunu, onları keşfedebilmek için sadece farklı gözlerle bakmamız gerektiğini SinePlus Akademi Film Analizi kursları sayesinde öğrendim. Aldığım 3 kur sonunda artık çok farklı gözlerle film izliyor, yorumlayıp blog sayfamda sevdiklerimle paylaşıyorum.

   Hale Varlık
   Film Analizi

  • Kursa katılmadan önce öğrenmekte tedirginlik yaşadığım After Effects programını, SinePlus Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinin gayretleri sonucunda öğrendim ve sertifika almaya hak kazandım. Uzun süre birçok kurs araştırdım ama eğitimimi SinePlus Akademi’de alarak doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

   Bestami Şahin
   After Effects

  • 6 kişilik özel sınıflarında son teknoloji bilgisayarlarla verilen SinePlus Akademi Kurgu kursunu tamamladım. Bana kurs dışındaki günlerde de çalışabilmem için sınıflarını açtılar ve ihtiyacım olan pratiği bu sayede yapabildim. Kurstan sonra freelance işler alıp yapabilecek seviyeye geldim. Şu an özel bir şirkette kurgu operatörü olarak çalışmaktayım.

   Songül Doğu Yılmaz
   Kurgu / Montaj

   Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.