DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu

Türkiye’de ilk, kişiye özel eğitimle, uygun fiyatlarla, profesyonel renk laboratuarında eğitim!Sektörde En Çok Kullanılan Bu Yazılımı Öğrenme Amacın Ne Olursa Olsun, En İyisinden Olsun!

Davinci Resolve Özel Dersleri

DaVinci Resolve Color Correction Kursu; filmlere, kliplere, tüm video projelerine renk düzenleme yapmak isteyen, DaVinci Resolve programını öğrenme konusunda kendini geliştirmek isteyen, sektör değişikliği yapmak isteyen, meslek edinmek isteyen kısacası color grading nedir ile color correction nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve colorist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

Özel ders olarak yapılan bu kursta, katılımcıları eşsiz bir deneyim bekliyor. Profesyonel renk laboratuarında, birebir ve etkili eğitim alıyorsunuz. 

Neden Davinci Resolve Özel Dersi?

Kişiye özel eğitim ile öğrenme garantisi; SinePlus Akademi’de…
BU EĞİTİM ONLİNE OLARAK DA VERİLİYOR!

Blackmagic Design Tarafından Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumuyuz! DaVinci Resolve öğrenmek veya sorularınızın cevaplarını almak için doğru yerdesiniz! İngilizce ve Türkçe Online Grup Dersleri için burayı tıklayın. Yüzyüze özel ders için bu sayfada kalın.

Esnek Ders Saatleri

Size özel ders programı ile
ister 4 saat ister 16 saat eğitim alın.

Merak Ettiğini Öğren

İlginiz olan konuda daha fazla pratik yapın,
anlamadığınız konuyu tekrar edin.

Rahatça Öde

Aldığınız ders saatlerini ödeyin
Çeşitli ödeme seçeneklerini danışın.

Video Eğitim Mi Arıyorsunuz?

udemy’den video eğitim satın al

Eğitmenimiz Hakan Hücum’un anlatımıyla, 3 saatten fazla kaydedilmiş video ile oturduğunuz yerden izleyerek DaVinci Resolve giriş seviyesi eğitim alabilirsiniz.

DaVinci Resolve Renk
Düzenleme Kursu Hakkında

SinePlus Akademi‘de DaVinci Resolve eğitimi alarak neler kazanacaksınız?

Öğreneceksiniz

A’dan Z’ye renk düzenleme nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri Davinci Resolve son sürüm programında öğreneceksiniz.

Rahatça

İstediğiniz zaman, size özel ders saatleri ile esnek eğitim alabileceksiniz.

Gerçek Projeler

Eğitim almak istediğiniz alanda daha önce çekilmiş profesyonel çekimleri renklendirerek müthiş bir tecrübe yaşayacaksınız.

Destek, Gerçekten

Kurs sırasında ve sonrasında danışmanlık alacaksınız.

Eğitim Bitmez

Post & Prodüksiyon projelerimizle pratik/staj yapma imkanınız olacak.

Sertifika

Alacağınız başarı sertifikaları sayesinde sektöre giriş yapmanız daha kolay olacak.

Gelin Tanışalım
Hatta Hemen Başlayalım!

Kafamda Bazı Sorular Var

BENİM ÖZEL SORULARIM VAR

Ortalama ders saati ve anlatılacak konular kişiye özel belirleniyor.

Dilerseniz online olarak da bu eğitimi alabilirsiniz.

Tüm eğitim materyalleri tarafımızdan sağlanıyor.

Başka şeyler danışmak veya tanışmak için bize ulaşın.

Ödeme İşini Nasıl Yapalım?

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT SEÇENEĞİ!

Eğitimimizi 14 saat alırsanız 2 saat; 16 saat alırsanız tam 4 saat bizden hediye!

Üstelik online ödeme ile 3 taksite vade farksız toplam 9 takside kadar ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz kredi kartı ile güvenli online ödeme yapabilirsiniz, dilerseniz indirimli olarak havale veya nakit ödeyebilirsiniz.

Sadece SinePlus Akademi’de, gerçek renk tecrübesi var! Renk Laboratuarımızda Yaptığımız Derslerde, Öğrencilerimiz Birebir ve Etkili Eğitim alıyorlar!

  • davinci resolve eğitimi
  • davinci resolve eğitimi
  • davinci resolve eğitimi

Eğitmen

Hakan Hücum

Kurgucu, Colorist

1988 Bursa Doğumlu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Kısa filmlerinden kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2014 yıllarında Kurgu/Montaj ve Film Yapım ve Yönetmenlik derslerini verdi. Aynı kurumda 2010 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 2005’den itibaren çekmiş olduğu 10’dan fazla kısa filmle 70’den fazla gösterim ve 20’den fazla ödül aldı. Film, kısa film, klip, belgesel ve tanıtım filmleri çekmeye, kurgulamaya ve color grading’e (renk düzenleme) devam ediyor. DaVinci Resolve Sertifikalı Eğitmenidir. 2013 yılında kurduğu “SinePlus Akademi&Post&Prodüksiyon”da eğitmenlik, yönetmenlik, kurguculuk ve coloristlik yapmaya devam etmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu neden özel ders?

DaVinci Resolve gibi Hollywood stüdyolarında kullanılan bir program için ortalama bir bilgisayar laboratuarında topluca eğitim aldığınızda, eğitimin veriminin düştüğünü fark ettik. Bunun nedenleri arasında, DaVinci Resolve Programı ile renk düzenleme yaparken bir referans monitöre ve waveform monitöre ihtiyaç duyulması, katılımcıların farklı amaçlarla programı öğrenmek istemesi gibi nedenler sayılabilir.

Özel Ders Çok Pahalı Değil Mi?

Değil! Çünkü SinePlus’da sadece ders saatlerine para ödersiniz. Biz özel derslerimizi 4-16 saat aralığında tutuyoruz. Bu da normal kurs ücreti kadar bir tutar oluyor.

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu aldıktan sonra ne olacak?

Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi hatta tanıtım filmlerinin renk düzenlemelerini yapabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz Post&Prodüksiyon işlerimizde uygulama/staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde colorist olarak iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu için yetenek arıyor musunuz?

Hayır. Davinci Resolve Color Correction kursuna herhangi bir proje için renk düzenleme yapmak isteyen herkes katılabilir. Dersler temel seviyeden başlar

DaVinci Resolve Renk Düzenleme Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?

Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğitimlerde yaş sınırı var mı?

Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

Davinci Resolve Renk Düzenleme Kursu
Örnek Ders Programı

1. DaVinci Resolve yazılımın indirilmesi, kurulumu ve donanımsal olarak gerekli olan özelliklerin anlatımı: Resolve’un arayüzüne genel bakış, Preferences, Database ve Ayarlar sekmelerinin açıklanması.

2. Media,Edit,Color ve Delivery Sayfası: Timeline, Trim mode, Edit, Shorcuts, Transition, Generators, Audio ve temel kurgu araçlarınının açıklanması. Color sayfasındaki araçlar, still kütüphanelerine genel bakış. Video formatları (Quicktime,AVI,DPX),Conversition (Dönüştürücüler) Naming (İsimlendirme), Single ve İndividiual Render seçenekleri.

3. Scopes: Waveforms, Vectorscope, Histogram, Parade’in okunması ve anlaşılması.

4. Primary Color Correction: Lift, Gamma, Gain, Saturation, Contrast, Pivot, Midtone Detail, Color Boost, Tempeture, Offset, Tint, Highlight, Shadow terimlerinin açıklanması.

5. Curves: Curves kullanımı, oluşturulması ve temel renk araçlarından farklarının anlatımı. Soft Clip nedir? Hue vs Saturation vs Luminance Curves nedir? Qualifers: HSL,RGB,3D Keyer nedir? Resmin belli bölgelerinde (local) çalışmak.

6. Power Windows: Linear, Circle, Polygon, Curve, Gradient nedir? Auto track özelliğiyle oluşturduğumuz şekillerin (windows) hareket takibinin yapılması.

7. Nodes Editör: Nodes düzenleyicisi ile çalışmak. Serial Node, Paralel Node ve Layer Mixer’in yapıları nedir? Compound Node özelliğinin anlatılması.

8. Scene Cut Detection: Scene Cut Detection özelliğinin kullanarak klibin projeye import edilmesi ve bu klibin renk düzeltmesi yapılarak Prores ve H264 seçenekleriyle render yapılması.

9. Proje

SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio D:1 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
0540 456 78 78 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2022 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.
Whatsapp'dan Ulaş
1
Bize Hemen Ulaşın?
Scan the code
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?