DaVinci Resolve Color Correction Kursu


Tam 10 Ders, Onlarca Uygulama! Artık Renk Düzenleme Sizin Ellerinizde Olacak!

DAVİNCİ RESOLVE COLOR CORRECTİON KURSU PLANLANAN BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Hafta içi Grubu

Bilgi Alın

Her Pazartesi-Çarşamba
19.00-22.00
(5 Hafta, Haftada 2 Gün)

Hafta sonu Grubu

Bilgi Alın

Her Cumartesi
14.30-17.30

(10 Hafta, Haftada 1 Gün)

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

DaVinci Resolve Color Correction Kursu Bilgileri

DaVinci Resolve Color Correction Kursu; tek hayali filme, klibe, projelere renk düzenleme yapmak olan, DaVinci Resolve programı konusunda kendini geliştirmek isteyen, kısacası color grading nedir ile color correction nasıl yapılır sorusuna cevap arayan ve colorist olmak istiyorum diyen herkes için uygundur.

COLOR CORRECTION YAPMAYA GİDEN YOLDA HAYALLERİNİZİN KAPISINI SİNEPLUS AKADEMİ DAVINCI RESOLVE COLOR CORRECTION KURSU İLE ARALAYIN!

SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenlerinden color correction eğitimi alarak neler kazanacaksınız?
 • A’dan Z’ye color grading nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri DaVinci Resolve son sürüm programında öğreneceksiniz.
 • Sınıf içi çalışmalarla colorist olmak için ihtiyacınız olan pratiği yapacaksınız.
 • Kurs sırasında ve sonrasında renk düzenlemesini yapmayı düşündüğünüz filme/projeye danışmanlık alacaksınız.
 • Renk düzenlemesi yapmak istediğiniz film/proje için ihtiyacınız olan bilgisayar ve diğer ekipmanlardan size özel indirimlerle faydalanacaksınız.
 • Yetenekliyseniz eğitmenlerimizin çektiği, kurguladığı filmlere/projelere color correction yapacak, profesyonel dünyaya ilk adımınızı atacaksınız.
 • Alacağınız katılım ve başarı sertifikaları sektör içerisinde en büyük güvenceniz olacak.

9x185₺

‘den başlayan Taksitlerle

İndirimli Peşin Fiyatı: 1500₺

BONUS, WORLD ve CARD FİNANS Kartlarına:

Taksit Tutarı Toplam Tutar
3 Taksit 516₺ 1550₺
3+2 Taksit 310₺ 1550₺

Nakite ve Diğer Kredi Kartlarına

Nakit/Havale Fiyatı: 1500₺
K.Kartı Tek Çekim Fiyatı 1530₺
Nakite 3 Taksitli Fiyatı 1550₺

Online Mağazada Ödeme

 • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz kesin kayıt ücreti olan 100₺'yi, dilerseniz kurs ücretinin tamamını ödeyebilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın

NOTLAR: Tüm kurslarımızda özel sınıf uygulamamız olduğundan, sınıflarımızda yerinizi ayırtmanız için 100₺ kesin kayıt ücreti alınır. Kursunuz başladığında bu tutar toplam tutardan düşülerek tahsil edilir.

Esnek Ödeme Seçenekleri ve Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanıyla

VEYA

Ön Kayıt Formu

*Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

SinePlus Akademi'de Ayrıcalıklarınız

DaVinci Resolve Color Correction Kursu Sinema Eğitimi Sınırsız Destek DaVinci Resolve Color Correction Kursu 6 Kişilik Sınıflar DaVinci Resolve Color Correction Kursu Sertifikalı Eğitim DaVinci Resolve Color Correction Kursu Telafi Dersleri DaVinci Resolve Color Correction Kursu İleri Seviye Kurslar DaVinci Resolve Color Correction Kursu Özel Ders İmkanı DaVinci Resolve Color Correction Kursu En Güncel Programlar DaVinci Resolve Color Correction Kursu Sınırsız Etüt İmkanı DaVinci Resolve Color Correction Kursu Oyun Odası DaVinci Resolve Color Correction Kursu Bilgisayar Sınıfı DaVinci Resolve Color Correction Kursu Dinlenme Odası
DaVinci Resolve Color Correction Kursu
DaVinci Resolve Color Correction Kursu
DaVinci Resolve Color Correction Kursu
DaVinci Resolve Color Correction Kursu
DaVinci Resolve Color Correction Kursu
 • Sık Sorulan Sorular

  DaVinci Resolve Color Correction Kursu
  • 1. Davinci Resolve Color Correction Kursu aldıktan sonra ne olacak?
  • Sektörde faaliyet gösteren birçok post-prodüksiyon firmasında işe başlayabilir, ayrıca serbest zamanlı çalışarak da film, dizi, reklam, müzik klibi hatta tanıtım filmlerinin renk düzenlemelerini yapabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca isterseniz SinePlus Kurgu & Film İşleri’nde staj yapabilecek, profesyonel şirketlerde colorist olarak iş bulabilmek için de yönlendirmeler alacaksınız.
  • 2. Davinci Resolve Color Correction Kursu için yetenek arıyor musunuz?
  • Hayır. Davinci Resolve Color Correction kursuna renk düzenleme yapmak isteyen herkes katılabilir. Tabii ki var olan bilgi ve yeteneğinizin sizi bir adım öteye taşıyacağını da unutmayın.
  • 3. Davinci Resolve programı ile ilgili hiçbir bilgim yok. Acaba derslerde yabancı kalır mıyım?
  • Endişelenmeyin, çoklu zeka kuramıyla şekillendirdiğimiz eğitimlerimizde Davinci Resolve programı ile ilgili hiçbir şey bilmediğinizi varsayarak en temel noktadan başlayıp, gelebileceğiniz en üst seviyeye kadar sizleri getiriyoruz.
  • 4. Davinci Resolve Color Correction Kursu almadan bir filme renk düzenlemesi yapamaz mıyım?
  • Hayır yapamazsınız. Bu dile hakim olmak, Davinci Resolve programını kullanabilmek ve hem teknik hem de pratik disipline sahip olabilmek için eğitim almanız gerekmektedir.
  • 5. SinePlus Akademi’den alacağım Davinci Resolve Color Correction Kursu bana yeterli gelecek mi?
  • Bizden aldığınız hem teorik hem de pratik Davinci Resolve Color Correction eğitimi sonunda rahatlıkla bir filmin renklerini düzenleyebilir, sektörde birçok post prodüksiyon firmasında işe başlayabilirsiniz.
  • 6. Davinci Resolve Color Correction Kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
  • Evet. Kurslarımıza devamsızlık yapmadan katılım sağlamanız halinde “Katılım Sertifikası”, bitirme ödevinizi yapıp teslim etmeniz durumunda da “Başarı Sertifikası” veriyoruz. Sektörün en çok tanınan sinema akademisi olan SinePlus Akademi’den aldığınız sertifikaları iş başvurularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 7. Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  • Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.
  • 8. Neden SinePlus Akademi’yi tercih etmeliyim?
  • 4 Yılda 900’den Fazla Gülen Yüz 6 Kişiden Oluşan Özel Sınıflar Teorik ve Pratik Eğitim Bir Arada Alanında Yüksek Deneyime Sahip Eğitmenler Eğitim Sonrası Proje ve Danışmanlık Desteği En Yeni Bilgilerle Sürekli Güncellenen Eğitimler
 • Okan Heptaş

  Eğitmenler

  Okan Heptaş

  1988 yılında Bartın'ın Kozcağız beldesinde doğdu. Ahmetler İlköğretim okulunu tamamladıktan sonra Köksal Toptan Lisesi'nde liseyi bitirdi. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünü 2010 yılında tamamladı.

  Ser Film prodüksiyon şirketinde 5 yıl colorist olarak çalıştı. Bir çok sinema,dizi,klip,program,belgesel projesinin renk düzeltmesini yaptı. Son dönemlerde freelance colorist olarak çalışıyor ve kendine ait youtube kanalında DaVinci Resolve Color Correction eğitimleri hazırlıyor.

  Youtube ve Kişisel Web Sitesi: okanheptas.com youtube

 • Ders Programı

  DaVinci Resolve Color Correction Kursu

  1. DaVinci Resolve 12.5 yazılımın indirilmesi, kurulumu ve donanımsal olarak gerekli olan özelliklerin anlatımı: Resolve'un arayüzüne genel bakış, Preferences, Database ve Ayarlar sekmelerinin açıklanması.

  2. Media,Edit,Color ve Delivery Sayfası: Timeline, Trim mode, Edit, Shorcuts, Transition, Generators, Audio ve temel kurgu araçlarınının açıklanması. Color sayfasındaki araçlar, still kütüphanelerine genel bakış. Video formatları (Quicktime,AVI,DPX),Conversition (Dönüştürücüler) Naming (İsimlendirme), Single ve İndividiual Render seçenekleri.

  3. Scopes: Waveforms, Vectorscope, Histogram, Parade'in okunması ve anlaşılması.

  4. Primary Color Corrertion: Lift, Gamma, Gain, Saturation, Contrast, Pivot, Midtone Detail, Color Boost, Tempeture, Offset, Tint, Highlight, Shadow terimlerinin açıklanması.

  5. Curves: Curves kullanımı, oluşturulması ve temel renk araçlarından farklarının anlatımı. Soft Clip nedir? Hue vs Saturation vs Luminance Curves nedir? Qualifers: HSL,RGB,3D Keyer nedir? Resmin belli bölgelerinde (local) çalışmak.

  6. Power Windows: Linear, Circle, Polygon, Curve, Gradient nedir? Auto track özelliğiyle oluşturduğumuz şekillerin (windows) hareket takibinin yapılması.

  7. Nodes Editör: Nodes düzenleyicisi ile çalışmak. Serial Node, Paralel Node ve Layer Mixer'in yapıları nedir? Compound Node özelliğinin anlatılması.

  8. Scene Cut Detection: Scene Cut Deteciton özelliğinin kullanarak klibin projeye import edilmesi ve bu klibin renk düzeltmesi yapılarak Prores ve H264 seçenekleriyle render yapılması.

  --

  SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

 • Özel Ders Seçeneği

  DaVinci Resolve Color Correction Kursu

  Grup kurslarımızın ders saatleri veya günleri uymuyor mu? Ya da bazı ders başlıklarını zaten bildiğinizi mi düşünüyorsunuz?

  • Özel ders seçeneği ile sadece size veya grubunuza özel ders başlıklarıyla kursumuzu bitirebilirsiniz.
  • Saat başı ücretlendirme uygulanır.
  • Kurs içeriğinde bulunmayan veya tarafınızca daha fazla uygulama istenen konular anlatılabilir.

  Özel derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen 0212 920 00 66 nolu telefondan veya info@sineplusakademi.com'dan bize ulaşın.

Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2018 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.