Yaratıcı Kurgu Atölyesi

ADOBE PREMIERE, FINAL CUT PRO X, AVID VEYA EDIUS ile!

1-2 Gün
3-8 Ders Saati
Kişiye Özel!
Sertifikalı

Yaratıcı Kurgu Atölyesi Bilgileri

İyi kurgu herşeydir. Çektiklerinizin daha doğru tekniklerle kurgulanması, potansiyel müşteri ve izleyicilerine kavuşması için olmazsa olmazlardandır.İşte burada biz devreye giriyoruz. Düğün, Etkinlik, Tanıtım Filmi, Reklam ve Sosyal Medya Videolarınızın doğru tekniklerle kurgulanması konusunda yol gösterici olmaya geliyoruz!

3-8 saat boyunca kurgulanacak video seçiminden doğru müzik seçimine, çeşitli yazı ve görsel efektlerden, mecrasına uygun video kurgusuna kadar her şeyi anlatıyoruz ve birlikte uyguluyoruz!


Yaratıcı Kurgu Atölyesi Atölyesi Bilgileri
1.Gün: 3-4 Saat
2.Gün: 3-4 Saat

Adres ve İletişim

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

SinePlus Akademi'de Türkiye'nin en iyi eğitmenleriyle 8 saat boyunca alacağınız bu atölye ile neler kazanacaksınız?
 • Temel düzeyde kurgu programını bilmeniz gereklidir!
 • Videolara uygulanacak efektlerin nasıl yapıldığını ve nerede kullanacağınızı öğreneceksiniz.
 • Instagram, Youtube gibi sosyal medya mecraları; düğün, tanıtım filmi ve müzik klipleri gibi farklı içeriklerin dinamiklerini öğreneceksiniz.
 • 3-8 Saatlik eğitimin %80’inde pratik uygulamalar yaparak yaratıcı kurgu tekniklerini deneyimleyeceksiniz.
 • Videolarınıza ses, fotoğraf ve yazı eklemeyi ve bunları hareketlendirmeyi öğreneceksiniz.
 • Videolarınız için doğru çıkış almayı öğreneceksiniz.
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu

  9x55 TL

  ‘den başlayan Taksitlerle

  %10 İndirimli Peşin Fiyatı: 450 TL

  ‘den başlayan Fiyatlarla

  Akademi'de Ödeme Seçenekleri

  %10 İndirimli Nakit/Havale Fiyatı: 400TL
  K.Kartı Tek Çekim (Bonus ve World Kartlara 3-5 Taksitli) 440TL

  Online Mağazada Ödeme

  • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın.

  Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite varan ödeme İmkanıyla:

  VEYA

  Ön Kayıt Formu

  *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

  Hakan Hücum

  Hakan Hücum

  Videographer, Kurgucu

  1988’de Bursa’da doğdu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

  İkinci kısa filminin kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2013 yıllarında Kurgu/Montaj ve Yönetmenlik derslerini vermeye başladı. Kısa Film, klip ve tanıtım filmleri çekmeye ve kurgulamaya devam etti. 2008-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Film Yapım ve Yönetmenlik eğitmenliği ve 2010-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2013 yılında SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır. 2013 yılında kurduğu ‘SinePlus Akademi’de eğitmenlik ve ‘SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde kurguculuk ve yönetmenlik yapmaktadır.

  SIK SORULAN SORULAR

  Bu atölyeyi aldıktan sonra ne olacak?
  Atölyenin amacı, tanıtım filmi, klip, sosyal medya videosu gibi videoları kurgulamak isteyen veya kurgulayan öğrenci adaylarımıza, daha kaliteli içerik üretmek için yol göstermek. Öğrencilerimizin atölyeden sonra yaptıkları projelerde üretim kalitelerini artırmalarını bekliyoruz.
  Yaratıcı kurgu ne demek? Ne öğreneceğiz?
  Günümüz interaktif dünyasında çekilen ham videoların izleyiciye sunulurken daha uğraşılmış, daha profesyonel görünmesi çok önemli. Bu nedenle, çekerken uğraştığınız görüntülerinizle, günümüz trendlerine uygun olarak nasıl montajlar yapabileceğinizi anlatacağız. Burada çeşitli hızlandırma teknikleri, görüntüyü kesme teknikleri, efekt teknikleri ve video çıkışı alıp müşteriye/internete koyma gibi başlıklar anlatılacak.
  Bilgisayar getiriyor muyuz?
  Derslerimiz 6 kişilik özel kurgu laboratuarımızda yapılıyor. Yani bilgisayarınızı getirmenize gerek yok.
  Kurgu yapmayı/programı bilmiyorum. Sorun olur mu?
  Bu eğitim kurguyu/montajı temel düzeyde bilen öğrenciler içindir. Kurgu/montajı bilmiyorsanız, KURGU/MONTAJ KURSU'na gelebilirsiniz.
  3-8 saatlik eğitim yeterli mi?
  Eğitim bitmez. 3-8 saat boyunca size yol gösterici olmak en büyük hedefimiz. Sonrasında kurgularınız tabi ki devam edecek ve tecrübe kazandıkça profesyonelleşmeye devam edeceksiniz.
  Sertifika veriyor musunuz?
  Devamsızlık yapmazsanız, eğitimin sonunda sertifikanız hazır!
  Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
  Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

  YARATICI KURGU ATÖLYESİ DERS PROGRAMI

  Temel Kavramlar: Kurgu programlarında kurguya başlamak
  Farklı Kurgu Teknikleri
  Hızlandırma Uygulamaları
  Çeşitli Mecralar için Çeşitli Efektler.
  İleri Düzey Efektler
  Gerçek Proje Çalışması
  Video Çıkış Formatları
  Ses ve Renk Düzenlemeleri
  --
  SinePlus Akademi'nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

  Öğrencilerimizin Görüşleri

  • SinePlus Akademi’ye gelmeden önce birkaç kısa film denemem olmuştu. Fakat hem teknik yetersizliklerden hem de bilgi ve tecrübe eksikliğinden tatmin edici sonuca ulaşamamıştım. SinePlus Akademi’nin bana en büyük katkısı, senaryodan set planlamasına, kurgudan montaja kadar filmin her aşamasının bir bütün olduğunu göstermesi oldu. Senaryo yazarken kurguyu, oyuncu seçimi yaparken uygun mekan ve atmosferi kafamda canlandırabilmeyi öğrendim. Ortaya çıkan son filmim olan “Calvino”ya her açıdan büyük destek verdiler. Çok teşekkür ediyorum.

   Hüseyin Saylan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • Senaryo üzerine internetten ve kitaplardan yaptığım okumaların bir faydasını göremediğim için SinePlus Akademi’de Senaryo Yazarlığı kursu almaya karar verdim. Çok keyifli geçen 8 hafta sonrasında sadece senaryo yazımını öğrenmekle kalmadım, hocamızın kurduğu senaryo yazım gruplarına da dahil olarak profesyonel senaryo yazarlığı konusunda ilk adımlarımı da atmış oldum. Şu an BluTv’de yayınlanan “Çalınmış Hayatlar” dizisinin senaryo ekibinde yer alıyorum.

   Alper Onur Karagöz
   Senaryo Yazarlığı

  • Sinema TV öğrencisi olarak derslerime katkısı olur düşüncesiyle katıldığım Film Yapım ve Yönetmenlik kursu sayesinde okulda görmediğim teorik bilgiyi hiç yapmadığım kadar pratik çalışmalarla birleştirdim. Kurs bittiğinde SinePlus Akademi’nin de desteğiyle festivallerde gösterilen ve birçok ödül alan ilk kısa filmim olan “Toprak” ın yönetmenliğini yaptım.

   Anıl Güldoğan
   Film Yapım ve Yönetmenlik

  • İzlediğim filmlerin arkasında çok farklı dünyaların olduğunu, onları keşfedebilmek için sadece farklı gözlerle bakmamız gerektiğini SinePlus Akademi Film Analizi kursları sayesinde öğrendim. Aldığım 3 kur sonunda artık çok farklı gözlerle film izliyor, yorumlayıp blog sayfamda sevdiklerimle paylaşıyorum.

   Hale Varlık
   Film Analizi

  • Kursa katılmadan önce öğrenmekte tedirginlik yaşadığım After Effects programını, SinePlus Akademi’nin deneyimli eğitmenlerinin gayretleri sonucunda öğrendim ve sertifika almaya hak kazandım. Uzun süre birçok kurs araştırdım ama eğitimimi SinePlus Akademi’de alarak doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

   Bestami Şahin
   After Effects

  • 6 kişilik özel sınıflarında son teknoloji bilgisayarlarla verilen SinePlus Akademi Kurgu kursunu tamamladım. Bana kurs dışındaki günlerde de çalışabilmem için sınıflarını açtılar ve ihtiyacım olan pratiği bu sayede yapabildim. Kurstan sonra freelance işler alıp yapabilecek seviyeye geldim. Şu an özel bir şirkette kurgu operatörü olarak çalışmaktayım.

   Songül Doğu Yılmaz
   Kurgu / Montaj

   Fulya Mah. Ortaklar Cad. Güneş Apt. No:12 D:7 Mecidiyeköy
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.