Senaryo Gelistirme ve Danısmanlıgı Atölyesi

YAZDIĞINIZ SENARYOYU BİR ADIM İLERİ TAŞIMAYA HAZIR MISINIZ?

1 – 5 Gün
4 – 20 Saat
Kişiye Özel
Sertifikalı

Senaryo Geliştirme ve Danışmanlığı Bilgileri

Senaryonuzu veya senaryo fikrinizi geliştirmek ve daha iyisini yapmak ister misiniz? Senaryo Geliştirme ve Danışmanlığı Atölyesinde kişiye özel programla,gizlilik ilkelerimize bağlı kalarak senaryonuzu veya fikrinizi geliştiriyor ve senaryo formatlarına uygun hale getiriyoruz.

4-20 saat boyunca yazdığınız veya yazmak istediğiniz senaryoyu, gizlilik ilkelerimizden ödün vermeden analiz ediyor ve senaryo kurslarımızdan aldığımız tecrübeyle doğru şekilde çözüm önerileri ile tartışıyoruz.


Senaryo Geliştirme ve Danışmanlığı Atölyesi Bilgileri
1-5 Gün Boyunca İstediğiniz Tarih ve Saatlerde Toplantılar Şeklinde Gerçekleşecektir.

Adres ve İletişim

Fulya Mah. Ortaklar Cad. No:12/7 Mecidiyeköy
0212 920 00 66 | 0532 542 08 75

SinePlus Akademi‘de Türkiye’nin en iyi eğitmenleriyle 4-20 saat boyunca alacağınız bu atölye ile neler kazanacaksınız?
 • Temel düzeyde senaryo yazımını bilmeniz gereklidir!
 • Fikrinizin/senaryonuzun temel yazım kurallarına uygun olmasını sağlıyoruz.
 • Senaryonuza başka bir gözle bakmayı öğreneceksiniz.
 • Senaryonuza yeni çatışmalar/motivasyonlar ekleyebileceksiniz.
 • Senaryonuzdaki karakterlerinizin motivasyonlarını artırmayı öğreneceksiniz.
 • Senaryonuz için daha iyi çatışmalar yaratmayı öğreneceksiniz.
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu
 • Yönetmenlik Kursu

  9x73 TL

  ‘den başlayan Taksitlerle

  %10 İndirimli Peşin Fiyatı: 500 TL

  ‘den başlayan Fiyatlarla

  Akademi’de Ödeme Seçenekleri

  %10 İndirimli Nakit/Havale Fiyatı: 500TL
  K.Kartı Tek Çekim (Bonus ve World Kartlara 3-5 Taksitli) 555TL

  Online Mağazada Ödeme

  • Online Mağazamızda 128 bit güvenlik seviyesiyle, iyzico altyapısıyla tüm kredi kartlarına 9 taksit seçeneği ile ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Mağazaya ulaşmak için tıklayın.

  Tüm Kredi Kartlarına 9 Taksite varan ödeme İmkanıyla:

  VEYA

   Ön Kayıt Formu

   *Formunuz Alındıktan Sonra Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İşlemleri İçin Aranacaksınız.*

   Kıvanç Sezer

   Yönetmen

   1982’de Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesinde Mühendislik eğitimi aldı. İtalya’da Sinema Kurgusu eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek Sinema-Televizyon sektöründe çalıştı. Çeşitli kısa film ve belgesellerde yönetmenlik ve kurguculuk yaptı. Televizyon için yapılan belgesel projelerinde görev aldı. Yönetmenliğini yaptığı Turabdin’in Çocukları belgesel filmi Bologna Gianandrea Muti belgesel yarışmasında proje dalında 3.lük ödülü kazandı. 2011 yılında Senaryosunu yazıp yönettiği toplumsal cinsiyet temalı “Kaç Para” filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Gösterim bölümüne seçildi. Profesyonel bir ekiple çekilen “Hera’nın Oyunu” kısa filmiyle Cannes Film Festivali Short Film Corner’a katıldı.

   2012’den beri üzerinde çalıştığı “Babamın Kanatları” (Önceki adı Kan Parası – Blood Money) film projesinin çekimlerini 2015 Kasım ayında tamamladı. Başrolünde Menderes Samancılar’ın yer aldığı, kendisinin ilk uzun metraj filmi olan Babamın Kanatları, 23. Adana Altın Koza Film Festivali-SİYAD En iyi film, 23. Adana Altın Koza Film Festivali-Yılmaz Güney Ödülü, 53. Altın Portakal Film Festivali-En iyi ilk film gibi pek çok ödüle layık görüldü.

   Abdurrahman Öner

   Yönetmen

   1984 Mersin doğumlu. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı / Film Yönetmenliği’ni tam burslu olarak okudu. Kadir Has Üniversitesinde burslu olarak Sinema TV Yüksek Lisans eğitimini tamamladı ve asistan öğretim görevlisi olarak ‘Film yapımı’ derslerine girdi. Bir çok kısa filmde yapımcı, yönetmen yardımcısı ve görüntü yönetmeni olarak da görev aldı.

   2006 yılından itibaren, 10 adet kısa film ve belgesel yönetmiştir. Yaptığı filmler ile toplamda 146 festivale yarışmacı olarak katıldı ve 41 adet ödüle layık görüldü. Ulusal ve uluslararası film festivallerine Jüri olarak katıldı.

   2017 yılında Kültür Bakanlığı desteği ile çekilen, ‘AYDEDE’ isimli uzun metraj sinema filminin yönetmenidir. Aydede, İstanbul, Adana ve Malatya Film Festivalleri’nde yarışma bölümünde yarışmıştır.

   Hakan Hücum

   Yönetmen, Kurgucu

   1988’de Bursa’da doğdu. Liseyi okuduğu Balıkesir Fen Lisesi’nde ilk kısa filmini çekti. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans eğitimini burslu olarak bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

   İkinci kısa filminin kazandığı ödüllerden biri olan Sinematek’te burslu eğitimi tamamladıktan sonra aynı kurumda 2006-2013 yıllarında Kurgu/Montaj ve Yönetmenlik derslerini vermeye başladı. Kısa Film, klip ve tanıtım filmleri çekmeye ve kurgulamaya devam etti. 2008-2014 yılları arasında Sinematek İstanbul’da Film Yapım ve Yönetmenlik eğitmenliği ve 2010-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2013 yılında SinematekDergi e-dergi’de 12 sayı genel yayın yönetmenliği yapmıştır. 2013 yılında kurduğu ‘SinePlus Akademi’de eğitmenlik ve ‘SinePlus Kurgu ve Film İşleri’nde kurguculuk ve yönetmenlik yapmaktadır.

   SIK SORULAN SORULAR

   Bu atölyeyi aldıktan sonra ne olacak?
   Atölyenin amacı, yazdığınız senaryonuzu veya fikrinizi birlikte geliştirmek ve hazır hale getirmek. Atölye sonunda senaryonuza yeni ve farklı bir bakış açısıyla bakmayı öğreneceksiniz.
   Süreç Nasıl İşliyor?
   Öncelikle hazır olan metinlerinizi veya senaryonuzu değerlendirmeden önce bir gizlilik sözleşmesi hazırlıyoruz. Senaryonun eğitmenlerimiz tarafından okunmasından sonra toplam atölye saatini belirliyoruz. Atölye saatleri arasında metni geliştirmek için çalışmalara başlıyoruz.
   Senaryom/fikrim yok. Sorun olur mu?
   Bu eğitim senaryosu olan veya geliştirdiği fikri olan temel düzeyde senaryo yazımını bilen öğrenciler içindir. Senaryo yazmayı bilmiyorsanız, SENARYO YAZARLIĞI KURSU‘na gelebilirsiniz.
   Sertifika veriyor musunuz?
   Devamsızlık yapmazsanız, eğitimin sonunda sertifikanız hazır!
   Eğitimlerde yaş sınırı var mı?
   Öğrenmenin yaşı yoktur, o yüzden de 7’den 77’ye tüm yaş grubundan öğrencilere kapımızı her zaman açık.

   SENARYO GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIĞI ATÖLYESİ DERS PROGRAMI

   Temel Kavramlar
   Öyküleme Teknikleri
   Karakter Oluşturma
   Çatışma Yaratma
   Sinopsis
   Senaryo Teknikleri
   Çalıştığınız öykü veya senaryoya göre başlıklar incelenecektir.

   SinePlus Akademi’nin izni ve haberi olmaksızın içeriği kopyalamak ve dağıtmak suçtur.

   Öğrencilerimizin Görüşleri

   [widgetkit id=”60″]

   Sultan Selim Caddesi Lalegül Sokak No:7 Levent Elmas Studio Daire:27 4.Levent/Kağıthane/İstanbul
   0212 920 00 66 | 0532 542 08 75 | info@sineplusakademi.com

   Sitemizde 128 bit güvenlik ve iyzico altyapısıyla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
   Her Hakkı Saklıdır © 2019 - SinePlus Prodüksiyon ve Eğitim Hizm. Tic. Ltd. Şti.-Sevgi ve Gözyaşıyla Üretildi.