Bu Etkinlik Sona Erdi

Film Okuma Geceleri 4: Amour, (Yön: Haneke) 2012

Moderatör
Ali Deniz Şensöz
Ali Deniz Şensöz Film Eleştirmeni
Başlama Saati
27 Ekim 2017 19:00
Bitiş Saati
27 Ekim 2017 22:00
Adres
Fulya Mahallesi, SinePlus Akademi, Şişli, Türkiye   Haritada Gör
Telefon
0212 920 00 66
Not
Derste film izlenmeyecek olup, konuyla bağlantılı sahneler gösterilerek analiz yapılacaktır. İlgili filmleri evde izlemeniz rica olunur.

 35,00 +KDV

Etkinlik Durumu

Bu Etkinlik Sona Erdi

Program

19.00 - 20.30

20.30 - 20.45 - Kahve/Çay Arası

20.45 - 22.00

Etkinlik Bilgileri

SinePlus Akademi’de Cuma günleri Ali Deniz Şensöz moderatörlüğünde ve sinema severlerin katılımıyla 19:00-22:00 saatleri arası film okuma geceleri yapılmaktadır.

Katılımcılar 12 kişilik stüdyomuzda yapılan etkinlikte, büyük boy projeksiyonla filmleri izleme keyfinin yanı sıra, bazı geceler konusu geçen filmlere katkıda bulunanların da katılımıyla eşsiz bir deneyim yaşarlar.

Filmleri evde izleyen katılımcılar için atölyede analizler yapılmakta, bu analizler sırasında yönetmen, tema ve tür sineması hakkında da bilgiler verilmekte ve söyleşiler yapılmaktadır.

Film okuma geceleri, film izlemeyi seven, film dilini öğrenmek ve film analizi pratiğini geliştirmek isteyen herkesin katılımı için uygundur.

Haftanın Filmi Hakkında

80’lerinde emekli ve eğitimli iki müzik öğretmeni olan Georges ve Anne, ilerlemiş yaşlarına rağmen geride kalan ömürlerini huzur ve mutluluk içerisinde geçiren bir çifttir. Ayrıca kendileri gibi müzisyen olan kızları Eva Avrupa’da onlarda uzakta ailesiyle yaşamaktadır.
Yaşlı çiftin sakin hayatı bir gün Anne’nin kriz geçirip, boyundan aşağısının felç olması ile altüst olur. Georges sevgili karısına elinden geldiğince iyi bakar ama onun da yapabilecekleri sınırlıdır. Üstelik Anne’nin durumu git gide kötüleşmektedir. Georges çareyi en sonunda iki ayrı hemşire tutmakta bulur. Şimdi onca yıla yayılmış olan evlilikleri, bir kez daha bağlılık sınavı verecektir.
Usta yönetmen Michael Haneke’nin son filmi olan yarı otobiyografik yapımın başrollerini Jean-Louis Trintignant ve Emmanuelle Riva paylaşıyor. 2012 Cannes Film Festivali’nden Altın palmiye ile dönen film baş yapıtlar arasında gösteriliyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Film Okuma Geceleri 4: Amour, (Yön: Haneke) 2012” için yorum yapan ilk kişi siz olun