Bu Etkinlik Sona Erdi

Film Okuma Geceleri 3: There Will Be Blood, 2007

Moderatör
Ali Deniz Şensöz
Ali Deniz Şensöz Film Eleştirmeni
Başlama Saati
20 Ekim 2017 19:00
Bitiş Saati
20 Ekim 2017 22:00
Adres
Fulya Mahallesi, SinePlus Akademi, Şişli, Türkiye   Haritada Gör
Telefon
0212 920 00 66
Not
Derste film izlenmeyecek olup, konuyla bağlantılı sahneler gösterilerek analiz yapılacaktır. İlgili filmleri evde izlemeniz rica olunur.

 35,00 +KDV

Etkinlik Durumu

Bu Etkinlik Sona Erdi

Program

19.00 - 20.30

20.30 - 20.45 - Kahve/Çay Arası

20.45 - 22.00

Etkinlik Bilgileri

SinePlus Akademi’de Cuma günleri Ali Deniz Şensöz moderatörlüğünde ve sinema severlerin katılımıyla 19:00-22:00 saatleri arası film okuma geceleri yapılmaktadır.

Katılımcılar 12 kişilik stüdyomuzda yapılan etkinlikte, büyük boy projeksiyonla filmleri izleme keyfinin yanı sıra, bazı geceler konusu geçen filmlere katkıda bulunanların da katılımıyla eşsiz bir deneyim yaşarlar.

Filmleri evde izleyen katılımcılar için atölyede analizler yapılmakta, bu analizler sırasında yönetmen, tema ve tür sineması hakkında da bilgiler verilmekte ve söyleşiler yapılmaktadır.

Film okuma geceleri, film izlemeyi seven, film dilini öğrenmek ve film analizi pratiğini geliştirmek isteyen herkesin katılımı için uygundur.

Haftanın Filmi Hakkında

Daniel Plainview, 1900’lü yılların başlarında ıssız bir bölgede, petrol arama çalışmalarını sürdüren bir şirketin sahibidir. Daha fazlasına sahip olmak isteyen bu hırslı adamın hayattaki tek varlığı küçük oğludur. Petrol buldukları bu bölgeyi yörenin yerlilerinin izniyle arama iznini satın alan adam hırsın götürdüklerine tanık olacak, diğer yandan ise kasabanın gencecik rahibinin yaşantısındaki hırs faktörü de Daniel’da olduğu gibi, sahip olduğu yegane şeyi mahvedecektir.
Genç yönetmenler kuşağının en yetenekli isimlerinden biri olan, genç yaşında ‘Magnolia’, ‘Boogie Nights’ ve ‘Punch Drunk Love’ gibi kült filmlere imza atan Paul Thomas Anderson’ın en ses getiren filmi olan iki Oscar ödüllü Kan Dökülecek, 2000’li yılların en büyük sinema olaylarından biriydi.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Film Okuma Geceleri 3: There Will Be Blood, 2007” için yorum yapan ilk kişi siz olun