Bu Etkinlik Sona Erdi

Film Okuma Geceleri 2: Bir Zamanlar Anadolu’da, 2011

Moderatör
Ali Deniz Şensöz
Ali Deniz Şensöz Film Eleştirmeni
Başlama Saati
13 Ekim 2017 19:00
Bitiş Saati
13 Ekim 2017 22:00
Adres
Fulya Mahallesi, SinePlus Akademi, Şişli, Türkiye   Haritada Gör
Telefon
0212 920 00 66
Not
Derste film izlenmeyecek olup, konuyla bağlantılı sahneler gösterilerek analiz yapılacaktır. İlgili filmleri evde izlemeniz rica olunur.

 35,00 +KDV

Etkinlik Durumu

Bu Etkinlik Sona Erdi

Program

19.00 - 20.30

20.30 - 20.45 - Kahve/Çay Arası

20.45 - 22.00

Etkinlik Bilgileri

SinePlus Akademi’de Cuma günleri Ali Deniz Şensöz moderatörlüğünde ve sinema severlerin katılımıyla 19:00-22:00 saatleri arası film okuma geceleri yapılmaktadır.

Katılımcılar 12 kişilik stüdyomuzda yapılan etkinlikte, büyük boy projeksiyonla filmleri izleme keyfinin yanı sıra, bazı geceler konusu geçen filmlere katkıda bulunanların da katılımıyla eşsiz bir deneyim yaşarlar.

Filmleri evde izleyen katılımcılar için atölyede analizler yapılmakta, bu analizler sırasında yönetmen, tema ve tür sineması hakkında da bilgiler verilmekte ve söyleşiler yapılmaktadır.

Film okuma geceleri, film izlemeyi seven, film dilini öğrenmek ve film analizi pratiğini geliştirmek isteyen herkesin katılımı için uygundur.

Haftanın Filmi Hakkında

Nuri Bilge Ceylan, bu filmiyle kentsel kaygılarını bir kenara bırakıp, tekrar taşranın sıkıntılı dünyasına ama bu sefer bir cinayet hikayesinin gerilimi ile dönüyor… Bir doktor ile bir savcının 12 saatlik gerilimli öyküsünün peliküle aktarıldığı filmin başrollerinde Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan ve Taner Birsel yer alıyor. Senaryoda Ebru ve Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra Ercan Kesal’ın da imzası var. Yolların tek düzeliği ve kasabanın insana yeni bir şey sunmamasının sıradanlığını fona alan Bir Zamanlar Anadolu’da adıyla da klasiklere gönderme taşıyor. Bu sene Cannes’da Altın Palmiye için yarışan film, Nuri Bilge Ceylan’a Uzak ve Üç Maymun zaferlerinden sonra Cannes’da Büyük Jüri Ödülü’nü de kazandırdı.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Film Okuma Geceleri 2: Bir Zamanlar Anadolu’da, 2011” için yorum yapan ilk kişi siz olun