Bu Etkinlik Sona Erdi

Film Okuma Geceleri 1: The Dark Knight, 2008

Moderatör
Ali Deniz Şensöz
Ali Deniz Şensöz Film Eleştirmeni
Başlama Saati
29 Eylül 2017 19:00
Bitiş Saati
29 Eylül 2017 22:00
Adres
Fulya Mahallesi, SinePlus Akademi, Şişli, Türkiye   Haritada Gör
Telefon
0212 920 00 66
Not
Derste film izlenmeyecek olup, konuyla bağlantılı sahneler gösterilerek analiz yapılacaktır. İlgili filmleri evde izlemenizi rica ediyoruz.

 35,00 +KDV

Etkinlik Durumu

Bu Etkinliğe Bilet Kalmadı.

Program

19.00 - 20.30 - 1.Bölüm

20.30 - 20.45 - Çay/Kahve Arası ve Popcorn saati

20.45 - 22.00 - 2.Bölüm

Etkinlik Bilgileri

SinePlus Akademi’de Cuma günleri Ali Deniz Şensöz moderatörlüğünde ve sinema severlerin katılımıyla 19:00-22:00 saatleri arası film okuma geceleri yapılmaktadır.

Katılımcılar 12 kişilik stüdyomuzda yapılan etkinlikte, büyük boy projeksiyonla filmleri izleme keyfinin yanı sıra, bazı geceler konusu geçen filmlere katkıda bulunanların da katılımıyla eşsiz bir deneyim yaşarlar.

Filmleri evde izleyen katılımcılar için atölyede analizler yapılmakta, bu analizler sırasında yönetmen, tema ve tür sineması hakkında da bilgiler verilmekte ve söyleşiler yapılmaktadır.

Film okuma geceleri, film izlemeyi seven, film dilini öğrenmek ve film analizi pratiğini geliştirmek isteyen herkesin katılımı için uygundur.

Haftanın Filmi Hakkında

Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalabilir ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçecektir. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokakları’nda bu işi kotarmış olsalar da ansızın ortaya çıkan Joker, işleri fena halde bozar. Onun dehası ile baş etmek kolay olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir. Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya başlar. O aslında suçluların sayısını azaltıyor mudur yoksa çoğaltıyor mudur bunu gerçekten anlamak isteyecektir.
The Dark knight filmi, ölmeden önce izlemeniz gereken ilk 100 film arasında yer almaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Film Okuma Geceleri 1: The Dark Knight, 2008” için yorum yapan ilk kişi siz olun